sxc.hu


sxc.hu


sxc.hu


sxc.hu


sxc.hu

Spędzanie zimowego czasu wolnego nad morzem wciąż nie jest jeszcze wśród nas popularne. Bałtyk kojarzy nam się najczęściej wyłącznie z latem – słońcem, rybką i plażą. O kilkudniowym wyjeździe nad morze przy ujemnej temperaturze i szalejącej na dworze zawiei śnieżnej pomyśli niewielu z nas. Zima przecież stereotypowo utożsamiana jest z wyjazdem w góry! Narty, snowboard, grzaniec w góralskiej karczmie, oscypki – to nasze typowe styczniowo–lutowe skojarzenia. Jednak Tatry, Sudety czy Beskidy odwiedzamy też latem. Dlaczego więc zimą nie wybrać się nad morze?

 

Najbardziej w tym wszystkim przeraża nas chyba nie mróz i śnieg, lecz olbrzymi znak zapytania związany ze spędzaniem czasu wolnego. W górach zawsze jest zimą co robić, a nad morzem? Szkoda, że tak łatwo poddajemy się temu stereotypowemu myśleniu, bo tracimy naprawdę coś wyjątkowego. Co takiego?

 

Przede wszystkim chyba ciszę i spokój. Spędzanie zimowych weekendów nad Bałtykiem wciąż nie jest jeszcze (i pewnie długo jeszcze nie będzie) tak popularne jak wyjazdy do Szklarskiej Poręby czy Zakopanego. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w ciągu tych nawet kilku dni uda nam się naprawdę wypocząć i zregenerować psychicznie.

 

Nad Bałtykiem odpoczniemy także fizycznie – z korzyścią dla naszego zdrowia. Nadmorskie spacery dostarczą nam nie tylko energii i wigoru, lecz także, w przeciwieństwie do gór, sporych ilości tak potrzebnego, dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, jodu. A spacerować jest gdzie. Przed nami setki kilometrów opustoszałego wybrzeża, lasy, niezliczone szlaki piesze i rowerowe, które wabią miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego.

 

Pozostaje tylko ustalić, co nad Bałtykiem można zobaczyć zimą. Na pewno piękne krajobrazy – nic nie może równać się z widokiem pustych plaż, zamarzniętych drzew i kry przypływającej co jakiś czas do brzegu. Pejzaż iście arktyczny!

 

Sprawdzonym, a jednocześnie dobrym sposobem na spędzanie czasu wolnego jest tradycyjne zwiedzanie. Nadmorskie miasta czekają na turystów szczególnie zimą. Warto wtedy podążać wzdłuż linii brzegowej odkrywając miejsca i zabytki, na których obejrzenie latem nie starcza nam często czasu (zwłaszcza, gdy przez cały turnus towarzyszy nam piękna pogoda). Decydując się na to rozwiązanie proponujemy skorzystać z gotowych planów wycieczek:

 

Kościoły Kamienia Pomorskiego i okolic

Reklama

Wybrzeże Środkowe dla najmłodszych

Weekend w Międzyzdrojach

Atrakcje Słupska

Zabytki Trójmiasta na 2 dni

Spacer po Szczecinie

Szybkie zwiedzanie Gdyni

Przeczytaj również
zobacz więcej