Malbork - jeden z najwazniejszych zabytków w Polsce


W kaszubskim skansenie

Województwo pomorskie jest jednym z tych regionów w Polsce, w którym podziwiać można zarówno zabytkowe zamki (wymienić należy chociażby twierdze krzyżackie w Malborku, Bytowie i Gniewie), niezapomniany urok Kaszub, na przyjezdnych czekają też atrakcje Trójmiasta, Słupska lub Helu. Również Ci spragnieni relaksu w czystej formie nie będą zawiedzeni – piaszczyste plaże Łeby czy Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej należą do najatrakcyjniejszych w Polsce. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!
Reklama
My proponujemy skupienie się przede wszystkim na zabytkach województwa pomorskiego, są one naprawdę warte zobaczenia. Warto zorganizować nawet jedno- lub dwudniową wycieczkę, łączącą przykładowo Słupsk z Ustką i Łebą. Niezapomniane wrażenia pozostawi wizyta w Malborku, Trójmieście oraz na Helu. Spragnionym spokoju i odpoczynku na łonie natury proponujemy spędzenie kilku dni na Kaszubach, na terenie których znajduje się również wiele wartych poznania zabytków.
Wypoczynek w województwie pomorskim jest również gwarancją udanego urlopu dla całej rodziny. Północno-zachodnie wybrzeże obfituje w atrakcje skierowane również do najmłodszych podróżników. Wędrówka do jaskini w Mechowie, a także wizyta w helskim fokarium lub w Skansenie Parowozownia w Kościerzynie będą tym, co dzieci zapamiętają na długo.
Nie ma zatem na co czekać, województwo pomorskie to gwarancja udanego i – co najważniejsze – naprawdę ciekawego wypoczynku!

Polecamy także: zwiedzanie Trójmiasta i samego Gdańska
Przeczytaj również
zobacz więcej