Gry rodzinne to swietna rozrywka na dlugie wieczory

Dla większości osób zima jest najgorszą ze wszystkich pór roku nie tylko ze względu na mrozy ale też krótkie dni. Za oknem wciąż jest deszczowo i pochmurnie, co nie sprzyja rekreacji na świeżym powietrzu. Cały czas dość szybko robi się szaro i przygnębiająco. W takim okresie pogoda zmusza nas do zostania w domu, a jedyne o czym myślimy, to koc i ciepła herbata. Czy aż do wiosny tak będą wyglądać wszystkie wieczory? Z pewnością nie. Jest wiele rozrywek, które umilą ten nieprzyjemny czas. Każdy zna standardowe pomysły, jak czytanie książek, oglądanie filmów, czy rozwiązywanie krzyżówek ale my proponujemy coś bardziej rozrywkowego i wzmacniającego więzi rodzinne.
Reklama

Gry nie tylko dla dzieci

Postarajmy się, aby pogoda nie zepsuła nam humoru i stała się pretekstem do wspólnego spędzania czasu. Tak lubiane niegdyś gry zostały wyparte przez Internet i bajki, jednak możemy obserwować powrót ich popularności. Oferta gier dla dzieci zawsze była szeroka ale czy wiecie, że są zabawy skierowane również do dorosłych? Różnego rodzaju gry rodzinne są znakomitym rozwiązaniem na spędzenie czasu, kiedy za oknem jeszcze jest szaro. W takie gry, jak chociażby kalambury, scrabble i jenga bawić się mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Dzięki temu przełamiemy rutynę i cała rodzina spędzi wesołe chwile. Gry rodzinne są okazją do spędzenia czasu we wspólnym gronie. Pobudzają wyobraźnię i zmuszają do „wytężenia szarych komórek” jednocześnie bawiąc.
Jeśli jednak macie niespełnione marzenia muzyczne, zachęcamy do zabawy w karaoke. Na rynku jest obecnie tak wiele programów do tej formy rozrywki, że wystarczy poszukać. Niejedna osoba z pewnością przyzna, że dzięki karaoke wieczór w gronie znajomych nie wyglądał jak wiele innych. Ta prosta zabawa muzyczna potrafi „rozkręcić” niemal każde spotkanie.
Propozycji gier i zabaw skierowanych do dorosłych jest naprawdę wiele. Wystarczy poszukać, a znajdziemy quiz’y, gry karciane, logiczne i ekonomiczne. Wbrew pozorom za słowem „gra” może kryć się skomplikowana łamigłówka i opracowanie strategii dla wymyślonego biznesu. Teraz już nie straszne będą wieczory i brak pomysłu na spędzanie czasu.

Inne pomysły na spędzanie czasu w gronie rodzinnym:
Sposoby na niepogodę
Ciekawe miejsca w Polsce
Kalendarium na styczeń i luty
Przeczytaj również
zobacz więcej