Bezpieczenstwo rodziny na 1. miejscu takze podczas ferii lub urlopu zimowego!


Polskie stoki róznia sie od alpejskich, ale i na nich wypadki sie zdarzaja.

Bezpieczeństwo w podróży
Reklama
Czy to wypad weekendowy czy pełny urlop: jedno-lub dwutygodniowy, najczęściej na narty rodzinka wybiera się samochodem. Należy więc zadbać o to, by nasz środek transportu był zabezpieczony. Dobrym rozwiązaniem będzie więc przewożenie sprzętu w pokrowcach, w bagażniku dachowym lub magnetycznym. Najbardziej pewnym i wygodnym dla przechowania nart lub deski będzie boks dachowy. Nie zaszkodzi wyruszyć w trasę za dnia, przy odpowiedniej widoczności na drodze. Pomocne będzie zaopatrzenie się w nawigację GPS - aby się nie zgubić, gdy pada śnieg lub mgły utrudniają kierowcy przebycie trasy. Co roku narzekamy na polskie drogi i drogowców. Należy więc sobie ułatwiać zadanie!

Ubezpieczenie - potrzebne czy obowiązkowe?
Wybieramy się na ferie samochodem, więc (zgodnie z prawem) samochód ma wykupione odpowiednie ubezpieczenie. A co z pasażerami? W ofertach zorganizowanych, przy wycieczkach zagranicznych ubezpieczenie jest elementem obowiązkowym, a jego koszty ponosimy bez mrugnięcia okiem. Czy organizując wyjazd weekendowy w polskich górach na własną rękę powinniśmy zadbać o wykupienie ubezpieczenia? Jasne, że tak! Szczególnie, gdy jedziemy na urlop zimowy całą rodziną. W końcu bezpieczeństwo naszych najbliższych jest dla nas najważniejsze.

Ubezpieczenie narciarskie - co to jest?
Firmy ubezpieczeniowe oferują już sporą gamę usług dla zapalonych narciarzy i zimowych turystów. Polisa może objąć koszty leczenia, koszty transportu do szpitala, koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego, usługi Assistance, ubezpieczenie sprzętu sportowego, najbardziej znane NNW, OC za szkody wyrządzone osobom trzecim, a także narty lub deskę snowboardową od kradzieży. W zależności od ubezpieczyciela, można wykupić pakiety NNW + OC lub NNW z kosztami ratownictwa górskiego albo po prostu ubezpieczenie sprzętu narciarskiego na wypadek kradzieży z włamaniem. Warto o tym pomyślęć, nawet gdy rodzina dopiero stawia pierwsze kroki na stoku. Istnieją już ubezpieczenia obejmujące rekreacyjne uprawianie narciarstwa i snowboardu. Najlepiej jest zgłosić się do swojej firmy ubezpieczeniowej po komplet informacji lub porównać oferty w Internecie. W końcu ważne, by w trakcie urlopu stworzyć sobie komfortowe warunki odpoczynku, czyli przede wszystkim pozbawione stresu o bezpieczeństwo rodziny i zaopatrzyć się w plan B na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń.

Planujesz wyjazd w polskie góry? Oto kilka przydatnych podpowiedzi, gdzie warto pojechać w 2011 roku:
Nowe ośrodki narciarskie w Polsce
Najdłuższe trasy w polskich górach
Nowości na polskich stokach
Przeczytaj również
zobacz więcej