Poznań za pół ceny (fot. PLOT)


Poznań za pół ceny (fot. PLOT)


Poznań za pół ceny (fot. PLOT)


Poznań za pół ceny (fot. PLOT)


Poznań za pół ceny (fot. PLOT)


Poznań za pół ceny (fot. PLOT)


Poznań za pół ceny (fot. PLOT)


Poznań za pół ceny (fot. PLOT)

Niższe ceny usług turystycznych to najlepszy pretekst, by zmobilizować nie tylko rzesze gości, ale i mieszkańców miasta. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.  Pierwsza edycja „Poznania za pół ceny” miała miejsce w 2008 roku. Był to projekt nowatorski – po raz pierwszy w Europie w akcji marketingowej mającej na celu promocję miasta, wykorzystano schemat wyprzedaży. Sukces akcji potwierdzają dane mówiące o liczbie osób, które wzięły udział w evencie – w 2008 roku na zniżkę pokusiło się 13 000 chętnych, podczas gdy w ostatniej edycji było ich już niemal 50 000. Organizatorzy imprezy zostali docenieni przez branżę turystyczną i reklamową, zdobywając prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Formuła promocji miasta pod hasłem „za pół ceny” doczekała się kontynuacji i wielu naśladowców. Pomysł wykorzystano m.in. w Gdańsku, Toruniu, Bydgoszczy, Zakopanem i Zabrzu.

Reklama

 

Co w tym roku?


Tegoroczna, jubileuszowa, 5. odsłona „Poznania za pół ceny” zaplanowana jest na weekend 28–29 kwietnia. Ci, którzy tego dnia wpadną do Poznania, tradycyjnie już mogą liczyć na zniżki w obiektach gastronomicznych, sportowych, hotelarskich czy instytucjach kultury. Nie tylko za pół ceny, a wręcz za darmo, będzie można wziąć udział w wycieczkach tematycznych pod okiem wykwalifikowanego przewodnika:


Terra Incognita – dla odkrywców nieznanych lądów 2012

Poznań średniowieczny w ramach akcji "Poznań za pół ceny" 2012

Kulturkampf w Poznaniu w ramach akcji "Poznań za pół ceny" 2012


W Poznaniu jest wiele miejsc kryjących niesamowite historie. Część z nich mijamy na co dzień dość obojętnie, nie zdając sobie sprawy z drzemiącego w nich potencjału. Akcja „Poznań za pół ceny” pozwoli odkryć ich sekrety:


Zmroczna wycieczka – dla wielbicieli dreszczyku 2012

Na tropie Starego Marycha – witamy na Łazarzu 2012

Na tropie rodziny Borejko – spacer nie tylko po Jeżycach 2012


Lista partnerów akcji nie jest jeszcze zamknięta. Warto na bieżąco śledzić stronę organizatora, gdyż każdego dnia przybywa nowych atrakcji. Szczegóły dotyczące programu imprezy, wraz z listą tegorocznych jej partnerów znaleźć można i u nas:


Majowy weekend w Poznaniu pełen zniżek

Przeczytaj również
zobacz więcej