Driftingowe Mistrzostwa Polski 2011


Driftingowe Mistrzostwa Polski 2011


Jarmark Renesansowy na zamku w Lesnicy


Warsztaty garncarskie


Z motyka na bulwy


Swieto Latawca


Pyrlandia (zródlo: materialy organizatora)


Skierniewickie Swieto Kwiatów, Owoców i Warzyw


Festyn Folklorystyczny "Idzie, idzie Pani Jesien"


Tumski Cup


Ulica Prózna (fot. Sebastian Szulfer, materialy organizatora)


Pozegnanie Lata w Wielkopolskim Parku Etnograficznym


Targi Kielce Jazz Festiwal „Memorial To Miles” 2011


Warszawa Singera 2011


Pyrlandia (zródlo: materialy organizatora)


Bunt Mazowsza 2011

Wydarzenia, które czekają na nas w tym miesiącu, odbywające się na terenie całej Polski, przywołają prawdziwą „złotą polską jesień”, czyniąc z niej najpiękniejszą porę roku. Oto, co nas czeka:

Reklama

 

Kulturalnie i nie tylko:

 

27 sierpnia–4 wrześniaFestiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera”, Warszawa – spektakle, koncerty, wystawy, a wszystko to w zapomnianym zakątku stolicy, zmieniającym się na okres festiwalu w rozśpiewany sztetl.


23–25 wrześniaToruń za pół ceny, Toruń – ostatni wrześniowy weekend warto spędzić w Toruniu, gdzie za pół ceny można skorzystać z noclegów, gastronomii i wielu innych atrakcji...


Muzycznie:

 

3–18 września46. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, Wrocław – wielkie wydarzenie, znakomite koncerty i recitale… wszystko to przez 3 tygodnie we Wrocławiu.

 

9–17 września Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyczne Przestrzenie, cała Wielkopolska – festiwal zagości w wielu wielkopolskich miastach i miasteczkach. Sceną dla muzyki kameralnej staną się kościoły, pałace, dworki i zamki.

 

11–17 wrześniaFestiwal Sacrum Profanum, Kraków – to już 9. odsłona festiwalu, tym razem w barwach amerykańskiego minimalizmu.


16–24 wrześniaMiędzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", Warszawa – stolica zmieni się pod koniec września w europejskie centrum muzyki współczesnej.


23–25 września Targi Kielce Jazz Festiwal „Memorial To Miles” 2011, Kielce – to już kolejna odsłona festiwalu, który odbywa się dla uczczenia Milesa Davisa, w rocznicę jego śmierci.

Fani jazzu będą zachwyceni swą ulubioną muzyką w najlepszym wydaniu, a pozostali – występami prawdziwych sław.

 


Podniebnie:

 

3–4 wrześniaMiędzynarodowy Piknik Lotniczy Euroregionu Beskidy, Bielsko-Biała – na odwiedzających Aeroklub Bielski w powyższych dniach czekają m.in. pokazy akrobacji, loty widokowe, wystawy, konkursy i pokaz sztucznych ogni. To jednak tylko kilka z wielu atrakcji.Historycznie:

 

3 wrześniaBunt Mazowsza - Spotkania ze średniowieczem, Ciechanów – siódmej edycji imprezy towarzyszy inscenizacja „Bunt Mazowsza”. Będzie okazją do zobaczenia, jak dzielni wojowie opanowują zamkowe błonia. Wydarzeniu towarzyszy „średniowieczny jarmark”, w czasie którego swe wyroby oferują rzemieślnicy, a kupców zabawiają kuglarze. Wiele atrakcji!


11 wrześniaJarmark Renesansowy, Wrocław – zamek we wrocławskiej Leśnicy, jak co roku, zamieni się w ciągu jednego dnia w ostoję polskiego renesansu.


 

Kulinarnie:

 

2–4 wrześniaLubuskie Kulinaria Regionalne i Gorzowski Festiwal Piwny, Gorzów Wielkopolski – podczas tego święta nie tylko regionalnych potraw, lecz także złocistego trunku spróbować będzie można prawdziwych rarytasów.


9–11 wrześniaEuropejski Festiwal Smaku, Lublin – w czasie imprezy na pewno nie zabraknie smacznej kuchni i degustacji. W programie liczne pokazy, konkursy i koncerty.


10–17 wrześniaWinobranie i Dni Zielonej Góry 2011, Zielona Góra – w czasie tego dorocznego święta władzę nad miastem obejmuje Bachus – Bóg Wina.

17 wrześniaZ motyką na bulwy 2011 , Wdzydze Kiszewskie – Kaszubski Park Etnograficzny opanowują tego dnia miłośnicy ziemniaka pod każdą postacią...

18 wrześniaFestiwal Dobrej Żywności Księżackie Jadło 2011, Łowicz – mnóstwo lokalnych smakołyków, Robert Makłowicz, koncert Maleo Reggae Rockers oraz Czerwonych Gitar - te i wiele innych atrakcji czekają na tych, którzy odwiedzą 18 września Nowy Rynek w Łowiczu.

 


Rodzinnie:

 

2–5 września Zlot Żaglowców The Culture 2011 Tall Ships Regatta, Gdynia – panoramę miasta, jak co roku opanują wysokie maszty żaglowców, które podziwiać będzie można w porcie.


3 wrześniaOTWARTA PRACOWNIA na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła w Czermnej – w tradycyjnym, pięknie położonym warsztacie garncarskim będzie można nauczyć się tej sztuki od samego mistrza.


4 wrześniaPyrlandia 2011, Poznań – jak co roku Poznaniacy spotkają się na Łęgach Dębińskich, by całymi rodzinami smakować pyr z gzikiem, startować w konkursach i spędzić czas na wspólnej zabawie. Zagrają m.in. Luxtorpeda, Muchy i Acid Drinkers.


10 wrześniaŚwięto Latawca i Święto Chleba 2011, Grębocin – Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa przemieni się w jedną z wrześniowych sobót w miejsce tętniące życiem, a to za sprawą miłośników latawców i chleba.


11 wrześniaPożegnanie Lata 2011, Dziekanowice – w drugą niedzielę września, na terenie Muzeum Pierwszych Piastów odbędzie się impreza, która zainteresuje zarówno starszych, jak i młodszych.


11 wrześniaFestyn folklorystyczny "Idzie, idzie Pani Jesień" 2011, Kłóbka – niedziele popołudnie z folklorem można spędzić na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. Zabawy, występy, ciekawe pokazy związane ze zbieraniem zapasów na zimę...


17–18 wrześniaSkierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw 2011, Skierniewice – to święto, odbywające się już po raz 34. to nie tylko okazja do podziwiania pięknych okazów roślin, lecz także mnóstwo imprez towarzyszących, takich jak koncerty gwiazd czy Auto Moto Show.


24–25 wrześniaMistrzostwa Gniezna w Modelach Plastikowych, Gniezno – impreza spodoba się w szczególności wszystkim tym, którzy marzyli (lub nadal marzą) o pracy na kolei, lecz nie tylko...Ekstremalnie:

 

10 wrześniaDriftingowe Mistrzostwa Polski – runda IV, Karpacz – mistrzowie driftu spotkają się tym razem w Karpaczu, by rywalizować w kolejnej już rundzie Mistrzostw Polski.


17 wrześniaWyścigi na Łodziach Smoczych TUMSKI CUP 2011, Wrocław – wyścigi odbywające się już od kilku lat zainteresują nie tylko najmłodszych.Naukowo:


16–25 wrześniaFestiwal Nauki, Warszawa – impreza odbywa się już po raz XV. Także i tym razem organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.


17–23 wrześniaLubelski Festiwal Nauki, Lublin – impreza dla każdego, odbywa się w Lublinie już po raz 8., tym razem pod hasłem "Nauka w służbie przyrody".


23 wrześniaŚląska Noc Naukowców, miasta Śląska – także mieszkańcy Śląska będą mieli okazję wziąć udział w naukowej imprezie.


23 wrześniaMałopolska Noc Naukowców, miasta Małopolski – Małopolska Noc Naukowców zagości w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie i Niepołomicach.

Przeczytaj również
zobacz więcej