D.W. U Hanki


D.W. U Hanki


D.W. U Hanki


D.W. U Hanki


D.W. U Hanki


D.W. U Hanki

Białka Tatrzańska położona jest w powiecie tatrzańskim, nad rzeką Białką. Długość miejscowości wynosi ponad 8 km. Dzięki otwierającej się z północnej strony wsi dolinie, w Białce występuje bardzo wysokie nasłonecznienie, a ostry, górski klimat jest tu łagodniejszy niż w innych miejscowościach. W XVIII i XIX wieku tutejsi kuśnierze zasłynęli w całej Polsce ze słynnych kredowanych, białczańskich kożuchów.


Reklama

Położenie nieopodal Zakopanego i rozbudowana infrastruktura sprawia, że Białka Tatrzańska jest jedną z najatrakcyjniejszych turystycznie miejscowości górskich. Miłośnicy sportów zimowych mogą skorzystać z trzech dużych stacji narciarskich: Kotlenicy Białczańskiej (ośrodek otrzymał w 2012 roku tytuł „najlepszego ośrodka narciarskiego w Polsce” wg portalu Onet.pl), Banii oraz Kaniówki. Fani ekstremalnych wrażeń z pewnością chętnie skorzystają z potencjału dostarczanego przez rzekę Białkę, którą można spłynąć kajakiem górskim lub pontonem, lub okolicznych wzgórz, przyciągających paralotniarzy. Sporą dawkę atrakcji oferuje także otwarty w 2011 roku kompleks basenów termalnych Terma Bania. Białka Tatrzańska to jednak nie tylko atrakcje – to także cenne zabytki, takie jak drewniany kościółek św. Szymona i Judy Tadeusza , wzniesiony około 1700 roku, otoczony pomnikowymi drzewami. Wypoczywając w miejscowości, trzeba koniecznie wybrać się do leżących niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego.


To tylko niektóre z atrakcji Białki Tatrzańskiej, zobacz też pomysły na gotowe wycieczki:Białka Tatrzańska dysponuje rozbudowaną bazą noclegową. Jednym z obiektów oferujących noclegi jest Dom Wczasowy „U Hanki”, zbudowany w całości z drewna. Do dyspozycji gości pokoje 1, 2, 3 i 4-osobowe, z łazienkami i TV, a także dwa 5-osobowe apartamenty z lodówką, TV i czajnikiem bezprzewodowym. Na terenie całego obiektu można korzystać z bezprzewodowego Internetu. Do dyspozycji gości bezpłatny monitorowany parking, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki, duży ogród bezpośrednio nad rzeką i miejsce na grilla. Zimą, goście obiektu mogą skorzystać z wypożyczalni nart i snowboardów z 10% zniżką.


Odległości:


  • 10 m – przystanek autobusowy
  • 10 m – sklep spożywczy
  • 10 m – wypożyczalnia skuterów
  • 500 m – Ośrodek Narciarski Kotlenica
  • 500 m – Terma Bania
  • 5 km – Bukowina Tatrzańska
  • 21 km – ZakopaneChcesz jechać w inne miejsce Polski? Złóż zapytanie i czekaj na ciekawe oferty!

Przeczytaj również
zobacz więcej