Scianka wspinaczkowa Autor: Jacek Becela Zródlo: flickr


Zamek krzyzacki w Gniewie Autor: Polimerek Zródlo: wikipedia


Park linowy Autor: David Haberthür Zródlo: wikipedia


Sprzet do paintballa Autor: Joo0ey Zródlo: flickr


Parowozownia w Wolsztynie Autor: Wellknown Zródlo: wikipedia


Rycerz spod Grunwaldu Autor: LordFerguson Zródlo: flickr


Quady Autor: nzhamstar Zródlo: flickr


Centrum Nauki Kopernik Autor: Wistula Zródlo: wikipedia

Dzień Ojca zaistniał w amerykańskim kalendarzu już w 1910 roku. Stopniowo tradycja ta przyjęła się też w innych zakątkach świata. W Polsce zaczęto obchodzić go dopiero w latach 50. XX wieku. I choć od tego czasu w naszej mentalności, kulturze i życiu zmieniło się wiele, nadal bez wątpienia można stwierdzić, że w każdym mężczyźnie, głęboko uśpiony pod maską powagi i codziennych trosk, drzemie mały chłopiec.


Reklama

Z okazji Dnia Ojca przygotowaliśmy kilka propozycji specjalnie dla panów. Znaleźć można wśród nich miejsca niezwykłe – takie, w których skrywają się cienie dzieciństwa. Wszak tylko pozornie minęło ono bezpowrotnie. Miejsca, które przygotowaliśmy zmyślą o Was, Panowie, sprawią, że ponownie uda się odnaleźć miniony czas zabawy i beztroski. Wśród nich:

 

Parowozownia w Wolsztynie – jej najpiękniejszym eksponatem jest parowóz „Piękna Helena”. Urzeka zwłaszcza odbywająca się raz w roku Parada Parowozów. Miejsce to przypomni każdemu panu czas zabawy małą kolejką elektryczną.

 

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – miejsce niezwykłe, prawdziwy raj dla małych i dużych chłopców. Wszystkiego można dotknąć, powąchać, można też pokręcić, zastukać i powciskać wszechobecne guziki. „Kopernik” uczy, bawi i wychowuje, a przy tym daleki jest od tradycyjnego zwiedzania, które w większości postrzegane jest jako nudne.

 

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu – spodoba się szczególnie smakoszom, a co niektórych być może i wyedukuje. Pod okiem instruktora, spod dłoni muzealnych gości wychodzą prawdziwe piernikowe wypieki. Gdy tylko nieco ostygną, można je schrupać.

 

Twierdza Toruń Fort IV – tu ziszczą się marzenia o zwycięskich bataliach i przygodach godnych żołnierza. Na miejscu działa centrum turystyczne organizujące w mrocznych korytarzach Fortu atrakcje wprost kipiące adrenaliną.

 

Zamek Krzyżacki w Gniewie – w cieniu starych krat, blasku mieczy i chłodzie zamkowych murów czeka prawdziwa perełka. Zamek Krzyżacki przypomni marzenia o wielkich podbojach i pasowaniu na rycerza. Na nieposkromione charaktery złowieszczo spoglądają drewniane dyby.

 

Park Linowy „Adrenalina” w Obornikach – wielka przygoda dla dużych i małych. Każdy może przemienić się w Tarzana skaczącego po linach, Indianę Jonesa wspinającego się po skalnej ścianie, czy Rambo w bitwie paintballowej.

 

Panowie mogą wybrać też jedną z wycieczek:

 

Indianie w Raciborzu

 

Baw się i ucz

 

Warmia dla najmłodszych

 

Podziemne atrakcje Dolnego Śląska

 

Weekendowy wypad dla aktywnych

 

Doza adrenaliny w okolicy Mazur

Przeczytaj również
zobacz więcej