Mozna tez poznac zabytki swiatowe.


W parku miniatur znajduja sie repliki architektury regionalnej.

Jeśli brakuje pomysłu na rodzinny weekend albo/ i funduszy na podróże całą rodziną poza granice Polski, zachęcamy do zwiedzania najważniejszych zabytków, polskich i światowych, w parkach miniatur. Makiety sa odtworzone z reguły w skali 1:25. Każdy z parków jednak może pochwalić się jakąś wyróżniającą się cechą - atrakcją dla dzieci i dla dorosłych. 
Reklama

Skansen w Pobiedziskach skupia się na zabytkach Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski. Park Miniatur w Kowarach przybliża ważne budowle Dolnego Śląska, a wśród nich Cerkiew z Sokołowska, Pałac Wojanów, Miłków czy zamek Chojnik. Park Miniatur Warmii i Mazur ma wyjątkową atrakcję - wielka makietę Wilczego Szańca, a najmłodsi moga tu oddać strzały z replik broni z okresu II wojny światowej. W Mirachowie, w parku Kaszubskim, znajduje się nawet pomniejszona figura Chrystusa z Rio. Pan Józef Dalecki w Nowym Mieście Lubawskim zmieścił najważniejsze budowle świata w swoim ogródku.Park Miniatur w Lipinach ma wydzieloną część judaistyczną oraz bajkowy ogród z postaciami z bajek. Najciekawszym wydaje się inwałdzki "Świat Marzeń". Tutaj można znaleźć unikatowe małe repliki. Bazylika św. Piotra jako jedyna miniatura w Europie została wykonana w skali 1:15, podobnie jak Kompleks Wenecki - z tym, że on powstaje w skali 1:10. Dla dzieci przygotowano dodatkowe atrakcje, takie jak Małpi Gaj, Ogromna Piaskownica i Rollercoaster.

W myśl powiedzenia "małe, ale cieszy", zachęcamy do wypadu rodzinnego do parków miniatur, gdzie zabawa łączy się z poznawaniem zabytków architektury Polski i świata. Wszystkie parki miniatur znajdziesz w naszym serwisie. Jeśli znasz podobne atrakcje, podziel się informacjami.
Przeczytaj również
zobacz więcej