Festiwal Reggaeland (Fot. ze strony orgnizatora)


Open'er Festival 2012 (Fot. ze strony organizatora)


Jarocin Festiwal 2011 (Fot. ze strony organizatora)

HeinekenOpen'er Festival 2012


Reklama

W tym roku już po raz kolejny Gdynia zaprasza na Heineken Open'er Festival. Będzie on trwał od 4. do 7 lipca, a odbędzie się tradycyjnie na lotnisku Gdynia – Kosakowo. Na festiwalowiczów jak zwykle czeka wiele atrakcji. Po raz pierwszy w Polsce zagrają Justice, Mumford & Sons i The Kills. Na scenie zobaczyć też będzie można TBA, Pablopavo i Praczasa, Izę Lach, Kasię Nosowską, Świetliki.


Skala festiwalu, zapraszane gwiazdy, specyficzny klimat – wszystko to powoduje, że co roku do Gdyni przybywają tłumy zwolenników dobrej zabawy. Open'er cieszy się coraz większą popularnością i zdobywa liczne nagrody, jak chociażby dwukrotne uhonorowanie European Festival Awards w kategorii Najlepszy Duży Festiwal (Best Major Festival).


Dla miłośników reggae


Reggae to muzyka z każdym rokiem bardziej popularna. Wiadomo o tym doskonale w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, który jest organizatorem imprezy Reggaeland. Idea tego festiwalu to popularyzowanie muzyki reggae i jej odmian oraz zapewnianie uczestnikom rewelacyjnej zabawy w piknikowych warunkach.


Pierwsza edycja miała miejsce w roku 2006. Festiwal trwał wtedy jeden dzień. W 2007 r. Płock zapraszał miłośników muzyki korzennej już na dwa dni, a od 2008 r. impreza stała się biletowana. Rok temu festiwal ponownie trwał jeden dzień. W tym roku natomiast Płock zaprasza na Reggaeland 6 i 7 lipca. Impreza odbędzie się na nadwiślańskiej plaży. Wśród wykonawców będzie można posłuchać m.in. Gentelmana, Elephant Mana, Vavamuffin, DAAB.


Dobrej zabawy nie zabraknie na pewno.


Jarocin Festiwal 2012


Lipiec to miesiąc dość obfity w różnego typu festiwale. Jeśli komuś po Open'erze i Reggealandzie mało będzie muzycznych wrażeń,może w przedostani weekend lipca (20-22.07.) wybrać się do Jarocina. Impreza ta ma już 42 lata. Rozpoczęto ją w roku 1970,kiedy to członkowie jarocińskiego klubu „Olimp” postanowili zorganizować przegląd muzyczny - „Wielkopolskie Rytmy Młodych”. Obecnie do Jarocina zjeżdżają co roku tłumy ludzi, by świetnie bawić się przy rytmach proponowanych przez polskie i zagraniczne gwiazdy.


W tym roku na scenie pojawią się m.in.: Kasia Nosowska, Buldog,Snowman, Łąki Łan, Lipali, Kult, COMA, Luxtorpeda, Arka Noego.


Muzycznie


Widać bezsprzecznie, że tego lata atrakcji muzycznych nie zabraknie. Jest w czym wybierać, a czy warto? Na pewno!

Przeczytaj również
zobacz więcej