Zamek w Malborku z pewnoscia zrobi na dzieciach wrazenie. Zreszta nie tylko na nich...


Wizyta w parowozowni jest lekcja historii. Tej wciaz zywej.


Jak zwiedzic swiatowe zabytki w weekend? W parku miniatur.

Letnie weekendy zachęcają do spędzania czasu poza miastem. Szczególnie podczas szkolnych wakacji, w trakcie urlopu warto urozmaicać sobie czas. Poza leniuchowaniem czy uprawianiem sportu, można pozwiedzać rodzinnie ciekawe zabytki okolicy. Zdecydowaliśmy się więc wybrać nasz byway'owy ranking miejsc, które powinny być szczególnie interesujące dla dzieci.
Reklama

Park Miniatur Inwałd, czyli Polska w miniaturze, prehistoryczne zwierzęta, pomniejszone zabytki świata i lunapark.

Planetarium i Orbitarium w Toruniu, czyli odtworzenie wyglądu nieba z dowolnej chwili i dowolnego miejsca Ziemi na toruńskiej starówce.

Łeba z Western City i ruchomymi wydmami. Czy dzieci jeszcze interesują się kowbojami? W Łebie można się o tym przekonać, także podczas rodeo. Ruchome wydmy na pewno będą dla dzieci niesamowitą niespodzianką. W innych miejscach w Polsce ich się nie spotka. Dodatkowo Dinopark i Bajkowa Kolejka...

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, czyli stolica bajek w Pacanowie. Nowoczesne muzeum dla dzieci z interaktywnymi zabawami i wystawami, również miejsce wielu wydarzeń kulturalnych organizowanych dla dzieci.

Zamek krzyżacki w Malborku oferuje nawet nocne zwiedzanie, co z pewnością doda dreszczu emocji. Dawna siedziba zakonu krzyżackiego, której zwiedzanie może być świetną lekcją historii i atrakcją dla młodych miłośników rycerstwa.

Biskupin czyli starożytna osada kultury łużyckiej. Obrazowy sposób na uświadomienie najmłodszym tak trudnych pojęć historycznych jak epoki brązu czy żelaza. Pełnowymiarowe rekonstrukcje pobudzają wyobraźnię, bawią i uczą.

Zagroda pokazowa Żubrów w Międzyzdrojach. Pobyt nad morzem można urozmaicić wizytą w Wolińskim Parku Narodowym. Poza żubrami (zwierzętami, których obejrzenie na żywo będzie atrakcją dla każdego dziecka), przy okazji warto zerknąć na jezioro Turkusowe albo zwiedzić bunkry z okresu II wojny światowej.

Zoo-safari w Świerkocinie -  dzikie zwierzęta podglądane w nowy, niekonwencjonalny sposób. Możliwość poruszania się między nimi daje niepowtarzalne przeżycia. Można poczuć się podczas Safari jak na naturalnej, afrykańskiej sawannie, mongolskim lub indyjskim stepie, czy też w Ameryce Południowej.

Parowozownia w Wolsztynie - czynna od ponad 100 lat!Codziennie wydawane są parowozy do prowadzenia planowych pociągów pasażerskich na trasach do Poznania i Leszna. Jest to jedyne takie miejsce gdzie można obejrzeć warsztaty, maszyny i urządzenia oraz inne obiekty zaplecza technicznego służące utrzymaniu i naprawie parowozów.

Kaplica Czaszek w Czermnej - kaplica, której ściany i sklepienie są wyłożone czaszkami. Jest pretekstem do refleksji nad śmiercią. Jest wielką osobliwością tej okolicy i niepowtarzalnym zabytkiem. Trudno tu o nudę.
Przeczytaj również
zobacz więcej