Jedna z raf prezentowanych w Gdyni


Planetarium w Toruniu


Telegraf akustyczny w Ogrodzie Doswiadczen w Krakowie

Okazja do sprawdzenia "na własnej skórze" tego, czego się nauczyliśmy sprawia, że najtrudniejsze zjawiska stają się zrozumiałe i fascynujące. Ku takiemu nabywaniu wiedzy skłaniają przedsięwzięcia interaktywne i edukacyjne. Poznawanie sekretów Kosmosu w toruńskim Planetarium lub łódzkim Experymentarium pokazuje, że nauka może być zabawą, a możliwość przeprowadzenia doświadczenia z dziedziny fizyki i astronomii zainteresuje zarówno młodych ludzi, jak i ich rodziców.
Reklama
Równie ciekawą propozycją jest wizyta w Centrum Kopernika oraz Parku Doświadczeń w Krakowie. Dzieciaki będą zachwycone, gdy samodzielnie stworzą wir wodny lub rozszczepią promienie słoneczne, a jednocześnie skuteczniej przyswoją nowe informacje.
Miłośnicy biologii także znajdą coś dla siebie. Gdyńskie akwarium i Aquarium w Krakowie to miejsca, gdzie spotkać można tropikalne gady i zagrożone wyginięciem zwierzęta. Te niezwykłe przedsięwzięcia cieszą się popularnością ze względu na dużą liczbę okazów, o których z pewnością szybko nie można zapomnieć.
Nauka i zabawa nie muszą się wzajemnie wykluczać, co doskonale udowadniają przedsięwzięcia interaktywne. Bogata oferta edukacyjna przyciąga coraz większe rzesze chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności i zrozumienia tajemniczych zjawisk przyrody, fizyki lub biologii. Można śmiało powiedzieć, że nauka poprzez zabawę nie tylko poszerza wiedzę ale też wyobraźnię. Również dorosłych!
Zachęcamy do wyszukiwania innych atrakcji dla dzieci, które mogą uczyć!

Przeczytaj również
zobacz więcej