noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » magazyn » artykuły
redakcja, czwartek, 30.sty 2014
Dni 7–9 lutego 2014 r. w Poznaniu upłyną pod znakiem prawdziwego świętowania i celebrowania podróży, a to za sprawą organizowanego w mieście Festiwalu NA SZAGE.
czytaj więcej »
Marta Grzegorczyk, wtorek, 24.wrz 2013
Rozpoczynająca się jesień przywita nas wieloma ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi. Pomimo deszczowej pogody i liści smutno opadających z drzew, na pewno nie będzie można narzekać na nudę...
czytaj więcej »
redakcja, poniedziałek, 25.lut 2013
Nie byłeś jeszcze na nartach? Skorzystaj z ofert FREE SKI, dzięki którym możesz cieszyć się białym szaleństwem, otrzymując najkorzystniejsze warunki cenowe.
czytaj więcej »
redakcja, piątek, 22.lut 2013
Po długiej zimie wszyscy czekamy niecierpliwie na pierwsze zwiastuny wiosny. Są w Polsce jednak miejsca, które szczególnie warto odwiedzić w ich poszukiwaniu. Oto one.
czytaj więcej »
Redakcja, czwartek, 31.sty 2013
Choć sezon narciarski w pełni, nie wszyscy mieli okazję już szusować tej zimy po stokach. A w górach czeka na nas wiele nowości…
czytaj więcej »
redakcja, wtorek, 23.paź 2012
Jest taka noc, gdy podsumowujemy, ale i z nadzieją patrzymy na jutro. To ważne, by spędzić ją nie tylko w wyjątkowym towarzystwie, ale i miejscu. Przygotowania do Sylwestra 2012/2013 czas zacząć!
czytaj więcej »
redakcja, wtorek, 16.paź 2012
Jura Krakowsko-Częstochowska, tajemnicza kraina pełna Orlich Gniazd, dziwów i zjaw, szlaków turystycznych i pagórków, przywodzących na myśl Toskanię, a w jej sercu Cisowa…
czytaj więcej »
redakcja, środa, 10.paź 2012
Zieleń w mieście wymaga wiele pracy i zaangażowania. Działania związane z nasadzeniami, pielęgnacją czy usuwaniem drzew i krzewów często wiążą się ze skomplikowanym procesem administracyjno-prawnym, ale również szeregiem działań w terenie. Wspierając ekologię byway.pl zaprasza na warsztaty.
czytaj więcej »
redakcja, poniedziałek, 08.paź 2012
Dynamicznie rozwijająca się Bydgoszcz jest jednym z niewielu polskich miast położonych na ogromnej leśnej polanie, żyjącym w symbiozie z rzeką. Powodów, by ją odwiedzić jest jednak znacznie więcej.
czytaj więcej »
redakcja, poniedziałek, 08.paź 2012
Dendros – konferencje i szkolenia oraz Targi Lublin SA zapraszają na Konferencję „System gospodarowania odpadami komunalnymi w pytaniach i odpowiedziach” 28 września 2012 roku, Centrum Targowo-Wystawiennicze Targów Lublin S.A., ul. Dworcowa 11 ,sala konferencyjna B1.
czytaj więcej »
redakcja, poniedziałek, 08.paź 2012
Wspierając ekologię, byway.pl ma zaszczyt zaprosić Państwa na IV konferencję "Straty wody w systemach wodociągowych", organizowaną przez Dendros - konferencje i szkolenia.
czytaj więcej »
redakcja, czwartek, 27.wrz 2012
Szukasz noclegu? Upiecz dwie pieczenie na jednym ogniu! 1. Złóż zapytanie o nocleg i wybierz najlepszą ofertę. 2. WYGRAJ WEEKEND DLA DWOJGA i zaplanuj kolejny wyjazd!
czytaj więcej »
redakcja, piątek, 14.wrz 2012
Tatry, tym co mają do zaoferowania, przyciągają turystów w każdej z pór roku. Jedną z najbardziej znanych tatrzańskich miejscowości, leżących w okolicach Zakopanego jest Białka Tatrzańska.
czytaj więcej »
redakcja, poniedziałek, 10.wrz 2012
Magiczny krajobraz powstający z połączenia górskich krajobrazów z kolorowymi liśćmi zachęca do jesiennych wyjazdów na południe Polski.
czytaj więcej »
redakcja, wtorek, 04.wrz 2012
U progu rozpoczynającej się niebawem złotej, polskiej jesieni warto pomyśleć o wyprawie w góry, które właśnie we wrześniu rozkwitają pełnią barw.
czytaj więcej »
redakcja, czwartek, 23.sie 2012
Lato dobiega końca, wieczory stają się coraz chłodniejsze, pustoszeją plaże i nadmorskie kurorty. Właśnie we wrześniu warto wybrać się nad morze...
czytaj więcej »
Magda, środa, 25.lip 2012
Okres wakacyjny to dobry czas na realizowanie swoich pasji. Ci, którzy interesują się archeologią, geologią czy paleontologią powinni koniecznie pojechać w Góry Świętokrzyskie i wyruszyć na wyprawę Świętokrzyskim Szlakiem Archeo-Geologicznym.
czytaj więcej »
Magda, poniedziałek, 23.lip 2012
Lato to dobry czas na eksperymenty kulinarne. W celu odkrycia nowych „atrakcji dla podniebienia” wybrać się można do Poznania na Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku.
czytaj więcej »
Magda, środa, 04.lip 2012
Kolejki wąskotorowe od zawsze zachwycały i pasjonowały nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Przejażdżka takim cudem? To jest „coś”! A jeśli do tego można zobaczyć urokliwe miejsca – tym bardziej warto.
czytaj więcej »
mgrubczak, wtorek, 03.lip 2012
Tyle ciekawych miejsc jest wokół nas. Tyle miejsc zapomnianych, które warto odkryć. Zaczęły się wakacje i czas urlopowy – może warto pomyśleć o questingu i na chwilę zamienić się w poszukiwacza tego, co dawne?
czytaj więcej »
Magda, poniedziałek, 02.lip 2012
Wiedzę o ludowości coraz bardziej upowszechnia się i promuje przez różne wydarzenia. Jednym z nich jest Festiwal Sztuki Ludowej - kluczowy projekt Towarzystwa „Poligrodzianie”,wspierany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
czytaj więcej »
Magda, poniedziałek, 25.cze 2012
Niedługo wakacje. Dzieci są już myślami daleko od szkoły, więc najwyższa pora, by zaplanować wypoczynek. Nic natomiast tak nie cieszy malucha jak wspólny wyjazd z rodzicami. Tylko jakie miejsce wybrać, żeby wszyscy byli usatysfakcjonowani pobytem? Może indiańskie miasteczko?
czytaj więcej »
Magda, czwartek, 21.cze 2012
Początek kalendarzowego lata już za nami. Większość, szczególnie uczniów i studentów, myśli już o wakacjach i czasie wolnym. Propozycji jego spędzania zapewne dużo, a wśród nich najprawdopodobniej pojawiają się również opcje wzięcia udziału w festiwalach muzycznych.
czytaj więcej »
Magda, poniedziałek, 18.cze 2012
Lato za pasem. Wśród różnych pomysłów na spędzanie wolnego czasu coraz częściej pojawia się opcja spływów kajakowych. Ta forma aktywnego wypoczynku staje się coraz popularniejsza i z każdym rokiem znajduje więcej zwolenników.
czytaj więcej »
Magda, piątek, 15.cze 2012
Już za kilka dni kalendarzowy początek lata, a niedługo później – wyczekiwane przez uczniów i studentów wakacje. Taką okazję trzeba koniecznie uczcić udziałem w jakimś ciekawym wydarzeniu, na przykład w Nocy Kupały.
czytaj więcej »
Ewa Piasecka, poniedziałek, 28.maj 2012
Dzieci to bardzo wymagający turyści – ciekawi świata, pełni zapału, ale też lubiący robić wiele rzeczy równocześnie, w związku z czym trudno skupić na czymś ich uwagę i zadowolić. Stanęliśmy jednak na wysokości zadania i przygotowaliśmy propozycje specjalnie z myślą o najmłodszych odkrywcach.
czytaj więcej »
Ewa Piasecka, piątek, 11.maj 2012
Miłośnicy kultury i sztuki dobrze wiedzą, że jest taka wiosenna noc, podczas której nie można zmrużyć oka. Mowa o „Nocy Muzeów”, kiedy to instytucje kultury otwierają po zmroku przed zwiedzającymi swoje podwoje. Tegoroczna edycja odbędzie się w weekend 18–20 maja.
czytaj więcej »
Ewa Piasecka, piątek, 11.maj 2012
O „Nocy Muzeów” słyszeli niemal wszyscy. Mało kto jednak wie, że to właśnie stolica Wielkopolski jako pierwsza w Polsce, w 2003 roku zainaugurowała akcję zwiedzania po zmroku! Jakie atrakcje czekają na poznaniaków tym razem?
czytaj więcej »
redakcja, piątek, 11.maj 2012
Postanowiliśmy wcielić się w detektywów i wytropić, jak zmieniają się poznańskie dzielnice pod wpływem działalności deweloperów. Wiele z budowanych inwestycji pozwala na uatrakcyjnienie obszarów miejskich i podarowanie drugiego życia dzielnicom porośniętym warstewką zapomnienia.
czytaj więcej »
Redakcja, wtorek, 17.kwi 2012
Jubileuszowa, piąta edycja „Poznania za pół ceny” coraz bliżej. Zniżkowe szaleństwo rusza w weekend 28-29 kwietnia, w przededniu „długiego majowego weekendu”, trwającego w tym roku dla niektórych ponad tydzień. Na tych, którzy odwiedzą w tym czasie stolicę Wielkopolski czeka całe mnóstwo atrakcji.
czytaj więcej »
 1  2  3  4  5