noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » magazyn » artykuły » aktywnie
redakcja, poniedziałek, 25.lut 2013
Nie byłeś jeszcze na nartach? Skorzystaj z ofert FREE SKI, dzięki którym możesz cieszyć się białym szaleństwem, otrzymując najkorzystniejsze warunki cenowe.
czytaj więcej »
redakcja, piątek, 22.lut 2013
Po długiej zimie wszyscy czekamy niecierpliwie na pierwsze zwiastuny wiosny. Są w Polsce jednak miejsca, które szczególnie warto odwiedzić w ich poszukiwaniu. Oto one.
czytaj więcej »
Redakcja, czwartek, 31.sty 2013
Choć sezon narciarski w pełni, nie wszyscy mieli okazję już szusować tej zimy po stokach. A w górach czeka na nas wiele nowości…
czytaj więcej »
Magda, poniedziałek, 18.cze 2012
Lato za pasem. Wśród różnych pomysłów na spędzanie wolnego czasu coraz częściej pojawia się opcja spływów kajakowych. Ta forma aktywnego wypoczynku staje się coraz popularniejsza i z każdym rokiem znajduje więcej zwolenników.
czytaj więcej »
Ewa Piasecka, wtorek, 03.kwi 2012
Rok 2012 jest dla nas wyjątkowo łaskawy, jeśli chodzi o układ dni ustawowo wolnych od pracy. Umiejętnie rozplanowany urlop może sprawić, by lubiane przez wszystkich długie weekendy stały się jeszcze dłuższe. Doskonałym pomysłem na ich wypełnienie są turystyczne wojaże.
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, niedziela, 19.lut 2012
Zima to czas, by schować rower i odkurzyć narty? Niekoniecznie. Narty możemy odłożyć na później, a teraz... powinniśmy wyjść na rower. Nawet wówczas, gdy na leśnych traktach, miejskich drogach i chodnikach zalega gruba warstwa śniegu. A niekiedy wręcz w szczególności wtedy.
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, niedziela, 12.lut 2012
Śnieg to frajda – nie tylko dla dzieciaków zakochanych w lepieniu bałwana, ale i dla dorosłych, którzy przy odpowiednim doborze gier towarzyskich i zabaw mogą bawić się przednio. Zarówno z dziećmi, jak i w gronie znajomych. Wystarczy tylko ruszyć głową. I śniegiem.
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, wtorek, 03.sty 2012
Śnieżne krajobrazy Polski prezentują się niesamowicie, bez względu na to, czy obrazują one piękno zamrożonych jezior czy też majestat wysokich pobielonych śniegiem gór. A gdyby tak widokom tym przyjrzeć się z góry? Z lotu ptaka?
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, środa, 28.gru 2011
Szybki zachód słońca, ciemne niebo w stosunkowo wczesnych godzinach, nie muszą być wcale wadami zimy. Mogą być jej atutami. W czym? W podglądaniu rozgwieżdżonego nieba.
czytaj więcej »
Asia, niedziela, 11.gru 2011
Amatorzy narciarskich wyczynów z niecierpliwością wyczekują pierwszych opadów śniegu, by móc odkurzyć sprzęt i wyruszyć w trasy. Czas pomyśleć i zdecydować się, gdzie tej zimy warto rozpocząć swój sezon zimowy. Wybraliśmy dla Was najciekawsze trasy narciarskie, snowboardowe oraz snowparki.
czytaj więcej »
werka, niedziela, 13.lis 2011
Wybierzmy się w krótką podróż do świata nowych technologii… Tradycyjny kompas i mapa odchodzą do lamusa, codziennie na rynku pojawiają się nowe wynalazki gotowe zastąpić nieodłącznych niegdyś towarzyszy podróży. Co już dziś warto spakować do walizki?
czytaj więcej »
Asia, poniedziałek, 07.lis 2011
Krótkie dni, poranki i noce, które nie rozpieszczają wysoką temperaturą. Jak wykorzystać ich uroki i przezwyciężyć kojarzone z nimi spadek formy i chandrę? Zawitać w progi miejsc takich jak Lipowy Dom.
czytaj więcej »
werka, niedziela, 18.wrz 2011
I znów to samo! Znów nie udało im się zwyciężyć z naturą! Nadszedł więc czas ich upadku… Jesień. Po raz kolejny nie będzie na pewno litościwa dla liści, lecz może w tym roku okaże litość choć nam. Tę „złotą polską” znieść jakoś łatwiej. Najlepiej spędzić ją w górach.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 10.maj 2011
Aktywny wypoczynek jest coraz bardziej modny. I nie chodzi wyłącznie o zapewnianie doznań, których dostarczają sporty ekstremalne. Aktywne spędzanie czasu z małym bonusem, np. pięknymi widokami. Spływ kajakowy będzie jednym z najlepszych pomysłów dla osób szukających takiego wypoczynku.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 20.kwi 2011
Bardzo doceniamy zagraniczne kurorty, gdy wyjeżdżamy na plażowanie-błogie leniuchowanie. W Polsce również znajdziemy czyste i piękne kąpieliska, ruchome wydmy, klify, ruiny zamku zniszczonego przez morze... Romantyczne, rozrywkowe, ciche - tak różne i ciekawe potrafią być plaże bałtyckiego wybrzeża.
czytaj więcej »
Monika, piątek, 15.kwi 2011
Zwolennicy ekstremalnych rozrywek znajdują coraz nowsze i ciekawsze sposoby na podniesienie poziomu adrenaliny. W obliczu kolejnych dokonań w dziedzinie sportów ekstremalnych niczym stały się skoki na bungee. Choć „zabawy” w powietrzu wciąż są popularne, to coraz częściej przestają być „niewinne”.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 14.kwi 2011
Popularnością cieszy się Egipt, w Turcji można pod wodą zwiedzać wraki statków, na Malcie widoczność dla nurka przekracza 40 m. Czy początkujący nurkowie mają gdzie uczyć się w Polsce? Czy zapaleńcy, którzy nie mogą doczekać wyjazdu zagranicznego, znajdą miejsce na zaprawę nurkową?
czytaj więcej »
Monika, poniedziałek, 04.kwi 2011
Łódzki Szlak Konny to przykład turystycznego szlaku tematycznego. Przyciąga wielbicieli aktywnego wypoczynku z okolic Łodzi i nie tylko.
czytaj więcej »
Monika, czwartek, 24.mar 2011
Jeden z bardziej popularnych sportów. Widowiskowy, wciągający, niekiedy ekstremalny. Dla jednych to życiowa pasja, dla innych chwilowa fanaberia, ale zawsze niesamowita przygoda.
czytaj więcej »
Monika, piątek, 11.mar 2011
Tegoroczny weekend majowy nie jest zbyt długi, jednak to zawsze kilka dni wolnych od innych obowiązków. Okazja do zrobienia czegoś więcej, niż „zajadanie” nudnych wieczorów i wylegiwanie się przed telewizorem.
czytaj więcej »
Monika, piątek, 04.mar 2011
Nie wszyscy ich pasję rozumieją i nie wszyscy lubią. Często niedoceniani lub nazywani nieodpowiedzialnymi. Może po prostu odrobinkę im zazdrościmy albo nie rozumiemy fascynacji podróżowaniem motocyklem?
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 01.mar 2011
Na przełomie marca i kwietnia czekają nas 2 duże imprezy sportowe związane z biegami ulicznymi. W Warszawie i Poznaniu odbędą się Półmaratony.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 25.lut 2011
Wędrówka, szlak pieszy, hiking...jest kilka nazw na dalekie spacerowanie, podróż bez środków lokomocji. Z różnych powodów warto zachęcać do turystyki pieszej. Chcąc ją wypromować, znajdujemy kilka ciekawych miejsc dla wędrowców i szukamy najmodniejszej dla niej nazwy.
czytaj więcej »
Monika, czwartek, 24.lut 2011
Nordic walking nie jest nową dyscypliną sportu, choć dopiero od niedawna dostrzec można jej rozkwit. Na całym świecie wzrasta rzesza zwolenników tej formy ruchu. Uprawianie nordic walking nie wymaga specjalnych warunków, dlatego w niemal każdym miejscu możemy spotkań fanów nordic spacerów.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 16.lut 2011
Z badań wynika, że niespełna 20% Polaków uprawia sport. Jako przyczynę najczęściej wymieniają brak czasu, chorobę oraz brak odpowiedniej infrastruktury. Postanowiliśmy sprawdzić, czy w Polsce jest za mało miejsc na aktywność sportową. Zbliża się wiosna, więc powinniśmy mieć więcej energii...
czytaj więcej »
Monika, czwartek, 13.sty 2011
Co roku narciarze zastanawiają się, gdzie wyjeżdżać na narty. Tym, którzy także mają takie wątpliwości polecamy zapoznanie się z kilkoma wskazówkami.
czytaj więcej »
Monika, środa, 12.sty 2011
Każdego roku sporty zimowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dla większości zima jest jedyną okazją do trenowania umiejętności narciarskich i snowboardowych, dlatego chętnie poszukują kolejnych miejsc przystosowanych do tego typu szaleństw.
czytaj więcej »
Monika, poniedziałek, 10.sty 2011
Każdej zimy powstają kolejne oferty narciarskie i ciężko aż zliczyć wszystkie zimowe wariacje. Wraz z pojawieniem się pierwszego śniegu narciarze przeglądają i wymyślają ski wycieczki snując plany wyjazdowe.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 07.sty 2011
Narciarze cieszą się zimą i z radością wracają na ulubione stoki. Miła odmiana przyda się jednak każdemu. Sprawdzamy, jakie nowości oferują góry w Polsce spragnionym nowości miłośnikom sportów zimowych.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 14.gru 2010
Idealnym rozwiązaniem dla miłośników białego szaleństwa okazują się być kamery internetowe, umiejscowione na stokach narciarskich. Dzięki nim decyzja o wyjściu na stok niejednokrotnie okaże się łatwiejsza – tym bardziej, że kamer przybywa.
czytaj więcej »
 1  2