noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » magazyn » artykuły » imprezy z kulturą
redakcja, czwartek, 30.sty 2014
Dni 7–9 lutego 2014 r. w Poznaniu upłyną pod znakiem prawdziwego świętowania i celebrowania podróży, a to za sprawą organizowanego w mieście Festiwalu NA SZAGE.
czytaj więcej »
Marta Grzegorczyk, wtorek, 24.wrz 2013
Rozpoczynająca się jesień przywita nas wieloma ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi. Pomimo deszczowej pogody i liści smutno opadających z drzew, na pewno nie będzie można narzekać na nudę...
czytaj więcej »
redakcja, środa, 10.paź 2012
Zieleń w mieście wymaga wiele pracy i zaangażowania. Działania związane z nasadzeniami, pielęgnacją czy usuwaniem drzew i krzewów często wiążą się ze skomplikowanym procesem administracyjno-prawnym, ale również szeregiem działań w terenie. Wspierając ekologię byway.pl zaprasza na warsztaty.
czytaj więcej »
redakcja, poniedziałek, 08.paź 2012
Dendros – konferencje i szkolenia oraz Targi Lublin SA zapraszają na Konferencję „System gospodarowania odpadami komunalnymi w pytaniach i odpowiedziach” 28 września 2012 roku, Centrum Targowo-Wystawiennicze Targów Lublin S.A., ul. Dworcowa 11 ,sala konferencyjna B1.
czytaj więcej »
redakcja, poniedziałek, 08.paź 2012
Wspierając ekologię, byway.pl ma zaszczyt zaprosić Państwa na IV konferencję "Straty wody w systemach wodociągowych", organizowaną przez Dendros - konferencje i szkolenia.
czytaj więcej »
redakcja, czwartek, 27.wrz 2012
Szukasz noclegu? Upiecz dwie pieczenie na jednym ogniu! 1. Złóż zapytanie o nocleg i wybierz najlepszą ofertę. 2. WYGRAJ WEEKEND DLA DWOJGA i zaplanuj kolejny wyjazd!
czytaj więcej »
Magda, poniedziałek, 23.lip 2012
Lato to dobry czas na eksperymenty kulinarne. W celu odkrycia nowych „atrakcji dla podniebienia” wybrać się można do Poznania na Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku.
czytaj więcej »
Magda, poniedziałek, 02.lip 2012
Wiedzę o ludowości coraz bardziej upowszechnia się i promuje przez różne wydarzenia. Jednym z nich jest Festiwal Sztuki Ludowej - kluczowy projekt Towarzystwa „Poligrodzianie”,wspierany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
czytaj więcej »
Magda, czwartek, 21.cze 2012
Początek kalendarzowego lata już za nami. Większość, szczególnie uczniów i studentów, myśli już o wakacjach i czasie wolnym. Propozycji jego spędzania zapewne dużo, a wśród nich najprawdopodobniej pojawiają się również opcje wzięcia udziału w festiwalach muzycznych.
czytaj więcej »
Magda, piątek, 15.cze 2012
Już za kilka dni kalendarzowy początek lata, a niedługo później – wyczekiwane przez uczniów i studentów wakacje. Taką okazję trzeba koniecznie uczcić udziałem w jakimś ciekawym wydarzeniu, na przykład w Nocy Kupały.
czytaj więcej »
Ewa Piasecka, piątek, 11.maj 2012
Miłośnicy kultury i sztuki dobrze wiedzą, że jest taka wiosenna noc, podczas której nie można zmrużyć oka. Mowa o „Nocy Muzeów”, kiedy to instytucje kultury otwierają po zmroku przed zwiedzającymi swoje podwoje. Tegoroczna edycja odbędzie się w weekend 18–20 maja.
czytaj więcej »
Ewa Piasecka, piątek, 11.maj 2012
O „Nocy Muzeów” słyszeli niemal wszyscy. Mało kto jednak wie, że to właśnie stolica Wielkopolski jako pierwsza w Polsce, w 2003 roku zainaugurowała akcję zwiedzania po zmroku! Jakie atrakcje czekają na poznaniaków tym razem?
czytaj więcej »
Redakcja, niedziela, 15.kwi 2012
Zostań naszym fanem na Facebooku, wykonaj zadanie konkursowe, wyślij nam rozwiązanie, a otrzymasz zniżkę do jednego z naszych Partnerów. Każdy dzień to nowa szansa na odkrycie Poznania – zdoByway go z nami!
czytaj więcej »
redakcja, sobota, 25.lut 2012
Zdjęcia z lotu ptaka, pokazujące wieżę Ratusza Staromiejskiego skąpaną o poranku w pierwszych promieniach słońca – tak zaczyna się nowy film promocyjny „Toruń – miasto festiwali”. Produkcję zrealizowaną przy wsparciu Urzędu Miasta Torunia można już oglądać na kanale YouTube.
czytaj więcej »
werka, niedziela, 08.sty 2012
Między 1 lipca a 31 grudnia w 9 miastach Polski miała miejsce największa w historii powszechna akcja kulturalna, prezentująca dorobek kulturalny kraju, aktywizująca obywateli do podjęcia roli świadomych uczestników sztuki, znosząca sztuczne podziały między dyscyplinami artystycznymi.
czytaj więcej »
werka, środa, 28.gru 2011
Zimowa aura bardziej niż opuszczaniu domu sprzyja skrywaniu się w ciepłych pieleszach – to fakt. Są jednak okazje, dla których warto zrobić wyjątek. Na pewno nie będziemy żałować.
czytaj więcej »
werka, wtorek, 20.gru 2011
Poznańscy szefowie kuchni wraz z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną postanowili podzielić się pomysłami, które mogą stanowić inspirację świątecznego menu. Wspólnie przygotowali folder z przepisami na dwanaście wigilijnych dań, które każdy będzie mógł przygotować we własnej kuchni.
czytaj więcej »
Asia, piątek, 25.lis 2011
W grudniu może dopaść nas gorączka przedświątecznych zakupów. Jej objawy to: wzmożona aktywność związana z odwiedzaniem hipermarketów, nerwowość, podatność na hasła: okazja i promocja. Aby się przed nią uchronić, proponujemy miejsca, które z duchem świąt mają więcej wspólnego niż galerie handlowe.
czytaj więcej »
Asia, poniedziałek, 21.lis 2011
Wigilia św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada to data niezwykła, czas wróżb i przepowiedni. Chcąc poznać swoją przyszłość, najlepiej zaopatrzyć się w świecę, klucz i parę butów. Magia tego wieczoru niech będzie dla Was inspiracją do odwiedzenia miejsc, w których spełniają się życzenia.
czytaj więcej »
werka, poniedziałek, 31.paź 2011
To najbardziej chyba nostalgiczny miesiąc w roku. Zwykle upływa pod znakiem kubka herbaty z cynamonem, ciepłej czapki i jazzu. Przespać listopad? Nie warto
czytaj więcej »
werka, sobota, 01.paź 2011
Jesień zagościła już na dobre w całej Polsce. Z drzew spadają żółte i pomarańczowe liście, powoli czerwieni się na drzewach jarzębina… Nie zapadajcie jednak w zimowy sen, bo ominie Was wiele ciekawych wydarzeń.
czytaj więcej »
werka, wtorek, 27.wrz 2011
Jesienią 2011 roku Zakopane dołączy do grona miast, które jednoczą się pod wspólnym szyldem - oszczędności. Skorzystają z niej zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający tę miejscowość o każdej porze roku turyści. Po górach echem niesie się hasło: "Spotkajmy się w Zakopanem – weekend za pół ceny!"...
czytaj więcej »
werka, wtorek, 13.wrz 2011
Jaka będzie? Tego nie wie jeszcze nikt. Na pewno nasycą ją współczesne brzmienia, które wszechobecne będą podczas 54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Zawita on do stolicy w dniach 16-24 września. Co mówią o nim organizatorzy?
czytaj więcej »
werka, środa, 31.sie 2011
Jesienna aura sprzyja wyciszeniu i refleksji. W nastrój wrześniowych wieczorów idealnie wpasuje się muzyka jazzowa, która przygotuje nas na nadejście najbardziej nostalgicznych miesięcy w roku. Targi Kielce Jazz Festival 2011 to plejada gwiazd i znakomite koncerty.
czytaj więcej »
werka, czwartek, 25.sie 2011
Czas wracać znad mórz, jezior i gór, okres urlopowy powoli dobiega końca. Wrzesień nie musi jednak oznaczać całkowitego przejścia do szarej codzienności, ubranej w jesienną szatę. Może być miesiącem pełnym atrakcji.
czytaj więcej »
werka, niedziela, 31.lip 2011
Choć trudno w to uwierzyć, wakacje 2011 roku osiągnęły już półmetek. Słonecznych dni w pierwszym ich miesiącu nie było aż tak wiele, dużo się za to działo. Na nudę nie będzie można narzekać także w sierpniu.
czytaj więcej »
werka, piątek, 08.lip 2011
W tym roku już po raz 12. zapraszamy do spędzenia wakacji w województwie łódzkim z Wędrownym Festiwalem „Kolory Polski”. Ten „wakacyjno-wędrowny” cykl to weekendowe koncerty zaplanowane z dala od gorącego, zadymionego miasta, w którym latem często brakuje ciekawej propozycji kulturalnej.
czytaj więcej »
werka, niedziela, 29.maj 2011
Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany przez wszystkich od dawna początek lata, z którym wiąże się wiele obrzędów i tradycji ludowych. Czeka nas w związku z tym wiele atrakcji, do których zaliczyć można Świętojańskie Jarmarki i obchody Nocy Świętojańskiej.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 17.maj 2011
Od kilku już lat w okresie letnim odbywa się sporo festiwali i występów popularnych gwiazd. Polska znalazła się na mapie tras koncertowych wielkich gwiazd. Kto zawita w tym roku?
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 17.maj 2011
Festiwal ten zrodził się z potrzeby konkurencji dla Festiwalu Jazz Jamboree na początku lat 90-tych. Powstał wtedy jeden z najbardziej liczących się festiwali jazzowych na świecie, posiadających wielu zwolenników.
czytaj więcej »
 1  2  3