noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » magazyn » artykuły » imprezy z kulturą
redakcja byway.pl, piątek, 06.maj 2011
Kraków cieszy się bodaj największą popularnością wśród obcokrajowców. Sa ku temu powody. Jednym z nich jest niewątpliwie program imprez i wydarzeń, które miasto szykuje dla mieszkańców i turystów na początku gorącego sezonu wakacyjnego.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 29.kwi 2011
8. PLANETE DOC FILM FESTIVAL (dawniej PLANETE DOC REVIEW) – jeden z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie – odbędzie się w dniach 6-15 maja w stołecznej Kinotece, Muranowie i Iluzjonie.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 29.kwi 2011
Dla wszystkich miłośników złotego trunku we Wrocławiu na początku maja czeka nie lada wydarzenie. Od 7 do 8 maja w godzinach od 12:00 do 22:00 będzie odbywał się II Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 28.kwi 2011
Taka noc została zorganizowana po raz pierwszy w Berlinie 14 lat temu. Od 2001 roku ma zasięg europejski. Pod patronatem Rady Europy bierze w niej udział 120 miast. Oto zapowiedź z kilku polskich muzeów, które dołączyły do tego grona.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 27.kwi 2011
Rok Kobiet w Teatrze Wielkim w Poznaniu.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 21.kwi 2011
Planujemy urlopy, weekendy, za oknem już powoli nie tyle wiosna, co lato... A w zasadzie wakacje już za pasem! W Poznaniu od czerwca do sierpnia pełno wrażeń i wydarzeń. Warto już teraz zapowiedzieć "najgłośniejsze" z nich.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 21.kwi 2011
29 kwietnia jest od niemal 30 lat ustanowiony Międzynarodowym Dniem Tańca. Międzynarodowy Instytut Teatralny wybrał ten dzień dla upamiętnienia jednego z wielkich reformatorów tej sztuki. Poznańska Opera przygotowała z tej okazji szczególne wydarzenie.
czytaj więcej »
Monika, środa, 13.kwi 2011
Jarmarki są popularną i ciekawą formą zaprezentowania tradycji i kultury regionów. Letnie, zimowe, świąteczne, zawsze przyciągają turystów i zamieniają miasta w kolorowe jarmarki z piosenek.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, poniedziałek, 11.kwi 2011
GDAŃSK DOCFILM FESTIVAL (pod hasłem Godność i Praca/Dignity & Work), jedyny Międzynarodowy Festiwal Filmowy na Wybrzeżu, odbywa się w Gdańsku od 8 lat. Tegoroczna odsłona rozpocznie się w pierwszych dniach maja.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 07.kwi 2011
Gitarowy Rekord Guinnessa w tym roku wcześniej!Gitarowy Rekord Guinnessa to "pierwszomajowa" tradycja, która odbywa się w ramach festiwalu Thanks Jimi i od kilku lat przyciąga do Wrocławia tysiące gitarzystów.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, poniedziałek, 04.kwi 2011
Ekolodzy w pełnej gotowości! Nadchodzi kolejny dzień, który będzie dobrym pretekstem, aby nagłośnić sprawy związane z troską o środowisko naturalne. 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.
czytaj więcej »
Monika, czwartek, 31.mar 2011
Jarmarki Wielkanocne to ten rodzaj imprez, na które z chęcią wybierają się dzieci i dorośli. Kolorowe, nęcące zapachami, smakami i przede wszystkim świąteczne. Kojarzone z wiosną i radosną atmosferą.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 30.mar 2011
Rabaty w hotelach i restauracjach. Darmowe zwiedzanie najważniejszych poznańskich zabytków i zniżki na bilety do muzeum. Warto odwiedzić Poznań, szczególnie w pierwszy weekend czerwca tego roku.
czytaj więcej »
Monika, środa, 16.mar 2011
Święta za pasem, a zaraz potem majówka. Jeśli planowanie, jak spędzić ten czas spędzam wam sen z powiek nie martwcie się. Podpowiadamy kilka typowych i nietypowych wydarzeń na kwiecień i maj.
czytaj więcej »
Monika, wtorek, 08.mar 2011
W ubiegły weekend Toruń stał się turystycznym centrum regionu. Wszystko to za sprawą Targów Turystycznych WYPOCZYNEK 2011, które odbyły się w Centrum Targowym „Park”.
czytaj więcej »
Monika, piątek, 04.mar 2011
11 marca rozpocznie się w Gdyni największa w Europie impreza podróżnicza - 13. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Zwieńczeniem trzech dni pokazów i prezentacji z wypraw we wszystkie zakątki świata będzie ceremonia przyznania Kolosów, prestiżowych statuetek za dokonania roku.
czytaj więcej »
Monika, środa, 02.mar 2011
Co roku, w tym samym dniu kobiety obchodzą swoje święto – Dzień Kobiet. Przez niektórych znienawidzone, przez innych lubiane lub wspominane z sentymentem. Mało kto jednak wie, że Dzień Kobiet ustanowiono jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.
czytaj więcej »
Monika, poniedziałek, 21.lut 2011
Do Torunia wracają reaktywowane po wielu latach targi turystyczne! Targi „WYPOCZYNEK 2011” odbędą się w dniach 5-6 marca 2011 r. w Centrum Targowym „Park” w Toruniu.
czytaj więcej »
Monika, czwartek, 17.lut 2011
Za najbardziej „imprezowe” miasta nadmorskie w Polsce uznawane są głównie Gdańsk, Sopot i Międzyzdroje, a to przecież nie jedyne miejsca gdzie można się dobrze bawić.
czytaj więcej »
Monika, wtorek, 15.lut 2011
Zawody konne są nie mniej ciekawymi spotkaniami sportowymi od narciarskich, motocyklowych czy pozostałych. Choć jazda konna w Polsce popularna jest głównie wśród miłośników jeździectwa, to obejrzenie zawodów konnych warto polecić każdemu.
czytaj więcej »
Monika, piątek, 04.lut 2011
Święto Zakochanych tuż tuż i nawet, jeśli sami nie uważacie go za niezbędne być może wasza „druga połówka” lubi ten dzień dużo bardziej.
czytaj więcej »
Monika, wtorek, 01.lut 2011
Tegoroczny karnawał jest wyjątkowo długi, więc bawmy się ile można. Planując kolejne bale i zabawy wielu przypomina sobie jak takie imprezy wyglądały kiedyś.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, poniedziałek, 31.sty 2011
Spotkanie z świętokrzyskimi legendami i wierzeniami. Interaktywna zabawa związana z Zaczarowanym Lasem. Zawody w zjeździe na byle czym. Oto atrakcje ostatniego weekendu ferii w województwie świętokrzyskim.
czytaj więcej »
Monika, piątek, 21.sty 2011
Już w lutym polscy fani będą mogli podziwiać spektakularny spektakl mistrzów tanga!
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 19.sty 2011
XXII Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk we Wrocławiu w lutym zagrzeją do wypraw żeglarskich na cały rok!
czytaj więcej »
Monika, czwartek, 13.sty 2011
Może wydawać się, że początek roku będzie mało zajmujący i właściwie nie wiele się będzie działo. Nic bardziej błędnego!
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 04.sty 2011
Czy wiecie kim był Jan Heweliusz? Jeśli nie, to w tym roku z pewnością się dowiecie. Rok 2011 upłynie w całej Polsce, a szczególnie w Gdańsku, pod hasłem „Roku Jana Heweliusza” i z tej okazji organizowanych będzie wiele imprez naukowych i kulturalnych.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 14.gru 2010
Czy można jeszcze posłuchać koncertów „nie zagłuszonych” przez nadmiar instrumentów i dodatków? Czy możliwe jest realizowanie czystej muzyki i to w najlepszym wydaniu?
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 08.gru 2010
Akcje charytatywne organizowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy znane są w całej Polsce i niemal każdy nosi w tym czasie „czerwone serduszko”. Przypominamy już teraz, choć do Wielkiego Finału jeszcze trochę czasu.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 08.gru 2010
Sylwester jest jedną z tych nocy, kiedy większość osób pragnie się bawić. Jedyna taka noc w roku jest okazją do najróżniejszych postanowień, przebieranek i po prostu jak najlepszej zabawy.
czytaj więcej »
   1  2  3