noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » magazyn » artykuły » imprezy z kulturą
redakcja byway.pl, wtorek, 07.gru 2010
W Warszawie po raz dziesiąty odbywa się drugi co do wielkości festiwal o prawach człowieka na świecie. Jednocześnie jest trzecim największym festiwalem filmowym w Polsce.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, poniedziałek, 06.gru 2010
Sporty zimowe w Polsce kojarzą się nadal ze zjawiskiem tzw. małyszomanii, nawet jeśli słynny polski skoczek nie jest na szczycie rankingu światowego. Zobacz w Zakopanem w jakiej formie jest nasz najlepszy skoczek!
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 01.gru 2010
Już za kilka dni tzw. Barbórka, czyli święto górników obchodzone przy okazji imienin ich patronki - św. Barbary. Niedługo też otwarcie komory Michałowice w Wieliczce!
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 26.lis 2010
Na początku grudnia Warszawa zamieni się w święto kobiet. Wraz z rozpoczęciem festiwalu „Warszawa jest kobietą” stolica spodziewać się może „najazdu” przedstawicielek płci pięknej.
czytaj więcej »
ogrob, piątek, 26.lis 2010
Święta za pasem. Wiedzą o tym również włodarze polskich miast, którzy dla swoich mieszkańców stworzyli przestrzeń do wspólnego radowania się atmosferą najpiękniejszych świąt w roku.
czytaj więcej »
ogrob, środa, 24.lis 2010
Tegoroczne Andrzejki wypadają już w najbliższy wtorek. I chociaż nierozerwalnie kojarzą nam się z laniem wosku, domowymi wróżbami odprawianymi w nocy z 29 na 30 listopada, my proponujemy spędzenie tego magicznego wieczoru z muzyką na żywo. A jest w czym wybierać!
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 17.lis 2010
Wygląda na to, że Poznań staje się centrum festiwalowym filmów dla dzieci. W lipcu odbył się na Zamku Festiwal Filmów Animowanych Animator, w grudniu odbędzie się z kolei 28. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!.
czytaj więcej »
og, środa, 10.lis 2010
Czy można sobie wyobrazić lepszy sposób na udany weekend dla zapracowanych, żyjących w dużym mieście pań, jak dwa dni relaksu i skupienia tylko na sobie i swoich potrzebach?
czytaj więcej »
ogrob, wtorek, 02.lis 2010
Już w przyszłym tygodniu jak co roku Poznaniacy będą świętować urodziny swojej najsłynniejszej ulicy. Festyn organizowany jest od 1993 roku, jednak jego tradycje sięgają średniowiecza.
czytaj więcej »
ogrob, czwartek, 28.paź 2010
Miłośników jazzowego grania na światowym poziomie nie może w listopadzie zabraknąć w Gdańsku! Odbywający się tam wówczas Międzynarodowy Festiwal „Jazz Jantar” to kultowa pozycja w jazzowym rozkładzie jazdy w Polsce.
czytaj więcej »
werka, piątek, 22.paź 2010
W całym kraju 11 listopada obchodzony jest, jako Święto Niepodległości. Kojarzy się z uroczystymi przemarszami wojsk, złożeniem kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza, patriotycznymi hasłami... Jest jednak jedno miejsce na mapie Polski, w którym jego obchody wykraczają poza narodowe tradycje.
czytaj więcej »
ogrob, czwartek, 21.paź 2010
W jeden z listopadowych weekendów w Poznaniu rozpocznie się 3-dniowy Międzynarodowy Festiwal Nowych Zjawisk Audiowizualnych! Na Wielkopolan czekają wystawy, wykłady, spotkania z artystami oraz projekcje, koncerty i imprezy klubowe – wszystko w przestrzeni miejskiej!
czytaj więcej »
ogrob, poniedziałek, 11.paź 2010
Już za kilka tygodni Wrocław stanie się światową stolicą gitarowego grania. Między 19 a 28 listopada odbywać się w nim będzie 13. edycja Festiwalu Gitarowego Gitara 2010.
czytaj więcej »
MM, środa, 06.paź 2010
Cannes, Wenecja, Berlin, Karlowe Vary. Wiele europejskich miast ma swoje festiwale filmowe. Coraz częściej międzynarodowe przeglądy mniejszego i większego formatu odbywają w różnych miastach Polski. Stolica ma jedną z najważniejszych imprez przemysłu filmowego w naszym kraju.
czytaj więcej »
ogrob, środa, 29.wrz 2010
Już w najbliższych tygodniach Łódź po raz kolejny będzie gospodarzem uznanych, międzynarodowych festiwali. Przed nami Fashion Week Poland oraz Łódź Design. Obie imprezy skupiają się przede wszystkim wokół nowych trendów związanych z modą, designem, polskim wzornictwem, a także architekturą.
czytaj więcej »
ogrob, środa, 01.wrz 2010
Co to będzie za jesień! Festiwalowego szaleństwa w Polsce ciąg dalszy – i to w jakim stylu! Połowa września to Ethno Jazz Festival, podczas którego usłyszeć będzie można m.in. Nigela Kennedy oraz Sarę Tavares. W październiku czeka na nas warszawski Free Form Festival, a na nim nowe, niezależne trend
czytaj więcej »
MM, czwartek, 05.sie 2010
Okres wakacyjny w Polsce wypełniony jest świetnymi imprezami muzycznymi. Od Open’er Festival w Gdyni, przez tegoroczne święto fanów muzyki metalowej na Sonisphere, po liczne pojedyncze koncerty w dużych i występy festynowe w mniejszych miastach-Polska cieszy się prawdziwym latem festiwalowym.
czytaj więcej »
Aleksandra, czwartek, 22.lip 2010
Jedyna w swoim rodzaju średniowieczna atmosfera, walki rycerzy z całej Polski, kruszenie kopii, a także koncerty muzyki dawnej i zabawy plebejskie – te i inne atrakcje czekają na nas w te wakacje w niemal każdym zakątku Polski.
czytaj więcej »
MM, piątek, 16.lip 2010
Festiwal filmu niekonwencjonalnego, wychodzącego poza bieżący repertuar kin. Nowe horyzonty? Jak co roku – we Wrocławiu.
czytaj więcej »
Aleksandra, poniedziałek, 12.lip 2010
Połowa lipca to czas, kiedy ulicami, placami i skwerami Gdańska władać zaczynają artyści teatralni z całego świata. „Feta” od kilkunastu lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce i za granicą.
czytaj więcej »
Powiat Oborniki, poniedziałek, 12.lip 2010
Najkrótsza noc w roku była czasem wróżb, magicznych obrzędów i miłosnych czarów. I choć mało kto wierzy w świętojańskie czary, noc Kupały jest okazją do licznych imprez plenerowych, zabaw miejskich i atrakcji.
czytaj więcej »
Paulina Szczupaczyńska, poniedziałek, 28.cze 2010
Warszawa, rodzinne miasto Chopina, nie mogła przegapić 200. rocznicy urodzin geniusza i postanowiła w sposób szczególny oddać hołd swojemu poecie fortepianu.
czytaj więcej »
Aleksandra, wtorek, 22.cze 2010
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicy jest jedną z czołowych imprez w Polsce, wpisujących się w nurt festiwali teatrów ulicznych. Co roku na początku lipca ulice, parki, skwery Warszawy będą pełne artystów, pragnących zaprezentować swoją sztukę w niczym nie ograniczonej przestrzeni miejskiej.
czytaj więcej »
MM, poniedziałek, 14.cze 2010
Filmy animowane są bardzo popularne w kinach, znane na co dzień z telewizji.Choć kojarzone głównie z dziećmi, są tworzone nie tylko dla nich.Sztuce animacji można przyjrzeć się z bliska tego lata podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ANIMATOR 2010 w Poznaniu.
czytaj więcej »
Aleksandra, poniedziałek, 07.cze 2010
Coraz częściej na ulicach, skwerach i placach polskich miast podziwiać można najlepsze rodzime i zagraniczne teatry. Podobnie rozpoczęła się historia jednego z najważniejszych festiwali teatralnych w Europie – poznańskiej Malty. W 2010 roku będzie świętować swoje 20. urodziny.
czytaj więcej »
MM, poniedziałek, 07.cze 2010
Do kina możemy chodzić cały rok. Każdy z nas w ten sposób staje się choć na chwilę krytykiem filmowym. Są też pośród nas tacy miłośnicy filmów, którym regularne seanse nie wystarczają. Dla nich lato staje się wyjątkowo atrakcyjnym okresem.
czytaj więcej »
Anna Błaszczyńska, poniedziałek, 07.cze 2010
Najkrótsza noc w roku była czasem wróżb, magicznych obrzędów i miłosnych czarów. I choć mało kto wierzy w świętojańskie czary, noc Kupały jest okazją do licznych imprez plenerowych, zabaw miejskich i atrakcji.
czytaj więcej »
   1  2  3