noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » magazyn » artykuły » zwiedzanie
redakcja, wtorek, 16.paź 2012
Jura Krakowsko-Częstochowska, tajemnicza kraina pełna Orlich Gniazd, dziwów i zjaw, szlaków turystycznych i pagórków, przywodzących na myśl Toskanię, a w jej sercu Cisowa…
czytaj więcej »
redakcja, poniedziałek, 08.paź 2012
Dynamicznie rozwijająca się Bydgoszcz jest jednym z niewielu polskich miast położonych na ogromnej leśnej polanie, żyjącym w symbiozie z rzeką. Powodów, by ją odwiedzić jest jednak znacznie więcej.
czytaj więcej »
redakcja, piątek, 14.wrz 2012
Tatry, tym co mają do zaoferowania, przyciągają turystów w każdej z pór roku. Jedną z najbardziej znanych tatrzańskich miejscowości, leżących w okolicach Zakopanego jest Białka Tatrzańska.
czytaj więcej »
redakcja, poniedziałek, 10.wrz 2012
Magiczny krajobraz powstający z połączenia górskich krajobrazów z kolorowymi liśćmi zachęca do jesiennych wyjazdów na południe Polski.
czytaj więcej »
redakcja, wtorek, 04.wrz 2012
U progu rozpoczynającej się niebawem złotej, polskiej jesieni warto pomyśleć o wyprawie w góry, które właśnie we wrześniu rozkwitają pełnią barw.
czytaj więcej »
redakcja, czwartek, 23.sie 2012
Lato dobiega końca, wieczory stają się coraz chłodniejsze, pustoszeją plaże i nadmorskie kurorty. Właśnie we wrześniu warto wybrać się nad morze...
czytaj więcej »
Magda, środa, 25.lip 2012
Okres wakacyjny to dobry czas na realizowanie swoich pasji. Ci, którzy interesują się archeologią, geologią czy paleontologią powinni koniecznie pojechać w Góry Świętokrzyskie i wyruszyć na wyprawę Świętokrzyskim Szlakiem Archeo-Geologicznym.
czytaj więcej »
mgrubczak, wtorek, 03.lip 2012
Tyle ciekawych miejsc jest wokół nas. Tyle miejsc zapomnianych, które warto odkryć. Zaczęły się wakacje i czas urlopowy – może warto pomyśleć o questingu i na chwilę zamienić się w poszukiwacza tego, co dawne?
czytaj więcej »
redakcja, piątek, 11.maj 2012
Postanowiliśmy wcielić się w detektywów i wytropić, jak zmieniają się poznańskie dzielnice pod wpływem działalności deweloperów. Wiele z budowanych inwestycji pozwala na uatrakcyjnienie obszarów miejskich i podarowanie drugiego życia dzielnicom porośniętym warstewką zapomnienia.
czytaj więcej »
Redakcja, wtorek, 17.kwi 2012
Jubileuszowa, piąta edycja „Poznania za pół ceny” coraz bliżej. Zniżkowe szaleństwo rusza w weekend 28-29 kwietnia, w przededniu „długiego majowego weekendu”, trwającego w tym roku dla niektórych ponad tydzień. Na tych, którzy odwiedzą w tym czasie stolicę Wielkopolski czeka całe mnóstwo atrakcji.
czytaj więcej »
Ewa Piasecka, czwartek, 05.kwi 2012
Raz w roku jest w Poznaniu taki weekend, gdy restauracje pękają w szwach, w hotelach brakuje wolnych miejsc, a przed muzeami ustawiają się tłumy chętnych, którzy wystawy artystyczne i historyczne na co dzień omijają szerokim łukiem. Powodem zamieszania jest akcja „Poznań za pół ceny”.
czytaj więcej »
redakcja, sobota, 25.lut 2012
Z wieloma regionami, miastami, miasteczkami, a nawet wsiami, kojarzą się często także polskie cukiernie, miejsce odpoczynku, spotkań towarzyskich i biznesowych, a przede wszystkim degustacji wspaniałych wyrobów, z których od stuleci słynie nasze rzemiosło.
czytaj więcej »
Ewa Piasecka, czwartek, 09.lut 2012
Nadwarciańskie tereny to doskonałe miejsce zarówno dla miłośnika przyrody, badacza historii, jak i zapalonego sportowca. Uroki Warty sprawiają, iż nad jej brzegiem każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, wtorek, 10.sty 2012
Śnieg to nie tylko zimny opad, który ma za zadanie utrudnić ludziom życie możliwie jak najbardziej. To również jaśniejący, biały płaszcz, skrzący się w świetle słońca, nadający miejscom dodatkowej urody. Zakątków, które warto odwiedzić, jest wiele – właściwie w każdym regionie „coś” się znajdzie.
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, niedziela, 18.gru 2011
Polska zima ma rozmaite oblicza – od skrajnie mroźnych po przyjemnie ciepłe. Od krajobrazów pełnych białego śnieżnego puchu, po widok na brązową błotną chlapę. Czasami nasza zima ucieka się wręcz do skrajności. Na szczęście tylko czasami.
czytaj więcej »
werka, sobota, 26.lis 2011
Parawan na parawanie, tłumy oblegające plaże, czasem słońce, czasem deszcz, zimne piwo, rybka, hałas, gwar – z tym kojarzy nam się zwykle wakacyjny wyjazd nad polskie morze. Zupełnie inaczej jest zimą. Może warto przekonać się o tym osobiście?
czytaj więcej »
werka, czwartek, 13.paź 2011
Strzeliste kształty, lekkie i zwiewne sylwetki, zapierające dech w piersiach witraże… To tylko niektóre z cech charakterystycznych dla nurtu, który w średniowieczu ogarnął całą Europę. Nie mógł on ominąć Polski, która dzięki temu dziś stanowi ważny punkt na międzynarodowym szlaku
czytaj więcej »
werka, poniedziałek, 15.sie 2011
Jakiś czas temu do wyrazów pojawiających się w naszej codzienności, dołączył dziwny twór pochodzenia hiszpańskiego. Mural. Dzieło wyrażające artystyczną wizję, ozdoba ulic, czy po prostu nowa moda? Oto jest pytanie.
czytaj więcej »
werka, czwartek, 07.lip 2011
W okresie dwudziestolecia międzywojennego nastąpił prawdziwy przełom w architekturze, który odciął się od wszelkich zdobień i ornamentów, zastępując je minimalistycznymi bryłami oraz przeszklonymi elewacjami. Stały się one symbolem nowego światowego nurtu nazywanego modernizmem.
czytaj więcej »
werka, niedziela, 26.cze 2011
Lato to świetna okazja do tego, by odwiedzić Pomorze. Zachodnie, Środkowe, czy Wschodnie – to w gruncie rzeczy bez znaczenia. Liczy się odpoczynek i dobry pomysł na to, jak przy okazji odkryć ciekawe miejsca. Inspiracją dla zwiedzania tego regionu może być wycieczka szlakiem latarni morskich.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 12.maj 2011
Dziennik Rzeczpospolita przeprowadził w 2008 roku plebiscyt na cuda natury Polski. Typy czytelników gazety w dużej mierze pokrywają się z naszymi redakcyjnymi. Wybraliśmy więc z top 20 "naszą" ścisłą 10-tkę.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 05.maj 2011
Zwiedzić miasto z pomysłem - czyli jak? Trudno powiedzieć, czy istnieją jakieś standardy dotyczące zwiedzania polskich miast. Podobnie jak na całym świecie, w każdym z najbardziej znanych turystycznie miejsc jest pewien "zestaw" atrakcji, które cieszą się popularnością wśród odwiedzających.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 27.kwi 2011
Wśród nas znajdziemy sporo osób, które interesują się mistyką, zjawiskami nadprzyrodzonymi.Sama popularność filmów o tej tematyce wskazuje na to. Czy wierzymy w duchy czy nie, zwiedzanie podszyte tajemniczą legendą może uatrakcyjnić wyjazd.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 19.kwi 2011
Pisaliśmy już o perłach architektury gotyckiej w Polsce. Znów wracamy do średniowiecza, ale w nawiązaniu do kościołów,opactw, rotund... Oto przegląd zabytków, które w wiosenne i letnie weekendy warto odwiedzić, będąc w ich okolicy.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 05.kwi 2011
Kolejna odsłona zwiedzania tematycznego. Zamierzchła historia, sekretne piwnice, najstarsze zabytki - z tym kojarzą się podziemia. Magazyny, twierdze, kopalnie. Oto następny z pomysłów na podróż z motywem.
czytaj więcej »
Monika, wtorek, 05.kwi 2011
Ich rodzajów jest tak wiele, jak bujna była inwencja twórców. Mają niesamowite zapachy, piękne kolory i bogate bukiety. Wina, bo o nich mowa, nieustannie wzbudzają zainteresowanie koneserów, których z każdym rokiem jest coraz więcej.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 30.mar 2011
Czy wiecie, że do Biedruska pod Poznaniem przyjechała ekipa hollywoodzka, aby nakręcić sceny filmu "Dowód życia" z Meg Ryan i Russell'em Crowe? Jeśli Was interesują tego typu ciekawostki, warto przeczytać kilka informacji na podobny temat. Krótki przewodnik po turystyce filmowej w Polsce.
czytaj więcej »
Monika, poniedziałek, 28.mar 2011
Podróże kształcą. Czyż większość nie zna tego powiedzenia? Niemal każdy wyjazd jest okazją do poznawania nowych zakątków, kultury czy historii. Chcąc, czy nie nieustannie stykamy się z kulturami i tradycjami innymi niż nasze.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, poniedziałek, 21.mar 2011
Ogólnoświatowe badanie Ipsos Global Advisor pokazuje, jakie typy wakacji preferują mieszkańcy poszczególnych państw. Oto typy z Polski.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 10.mar 2011
Ci, którzy chcą uniknąć przygotowań kulinarnych do świąt i wolą podczas Wielkanocy odpocząć, wyjeżdżają po prostu na kilka dni z domu. W tym roku święta przypadają na koniec kwietnia. Wiosna już będzie w pełni. Pokusa wyjazdu jest więc zdecydowanie większa.
czytaj więcej »
 1  2  3