noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » magazyn » artykuły » zwiedzanie
redakcja byway.pl, czwartek, 03.mar 2011
Francuzi zorganizowali szlaki calvadosu, serów, szampana, jabłek... Austria postawiła na sery, Węgrzy na wino, a Chorwacja na kasztany i wyrafinowane trufle. Do Włoch niemal wszyscy wyruszają dla pięknej pogody i pysznego jedzenia. A czy podróżując po Polsce, delektujemy się lokalnymi przysmakami?
czytaj więcej »
Monika, czwartek, 03.mar 2011
Ciągnące się przez południowy skraj Polski Karpaty, dość późno zaczęły wywierać magnetyczny wpływ na Polaków, przyciągając ich swym urokiem i wciąż żywą kulturą ludową.
czytaj więcej »
Monika, wtorek, 15.lut 2011
Patrząc na architekturę niektórych budynków na świecie aż chce się westchnąć z zachwytem. Mijając w Polsce „pomniki” socjalizmu i postmodernizmu można zatęsknić za kolorowymi, nowoczesnymi i oryginalnymi budowlami. Czy naprawdę nie możemy pochwalić się niczym innym, jak barokowe kościoły?
czytaj więcej »
Monika, piątek, 11.lut 2011
O tym, jak ważna jest Promocja miasta przekonują się właśnie władze miasta Zabrze. Oryginalna akcja promocyjna ma na celu wykreowanie rozpoznawalnej marki miasta.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 09.lut 2011
10 gmin dolnośląskich postanowiło ogłosić światu swój największy atut - uzdrowiska. Piękne krajobrazy i zdrowotne walory regionu mają zachęcić turystów i kuracjuszy do całorocznych wizyt.
czytaj więcej »
Monika, czwartek, 03.lut 2011
Kopalnia soli w Bochni… Miejsce egzotyczne i tajemnicze. Podziemia kojarzone z chłodem, wilgocią i ciemnością, a jednak jakże pociągające.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 03.lut 2011
Czym województwo śląskie może przyciągnąć turystów? Pojawia się coraz więcej na to pomysłów, a jednym z nich jest łączenie wysiłków kilku gmin, aby pokazać co ciekawego i jak wiele w regionie mogą znaleźć przyjezdni.
czytaj więcej »
Monika, środa, 26.sty 2011
Podmuch wiatru na górskiej polanie, promienie słońca na bezludnej plaży, przepych baroku i melancholia małych miasteczek - Polska też jest romantyczna..
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 21.sty 2011
Jak donosi PAP, 5 województw zachodniej Polski przygotuje strategię rozwoju dla tego makroregionu na lata 2014-2020. Chcą odczarować stereotyp "bogatego Zachodu" oraz rozwijać wspólnie wskazane obszary. Wśród nich turystykę.
czytaj więcej »
Monika, czwartek, 20.sty 2011
Od pewnego czasu polskie miasta prześcigają się w wyścigu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Z tej okazji powstają nowoczesne pomysły oraz najróżniejsze projekty promujące potencjał turystyczny i kulturowy miast.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 14.sty 2011
Ekorozwój, ekożywność, ekodriving... Coraz więcej eko wokół. "Filozofia" eko zawitała także do samorządów.
czytaj więcej »
Monika, wtorek, 28.gru 2010
Historia Polski nie należy do najprostszych, ale z pewnością do ciekawszych. Spoglądając na przeszłe dokonania możemy poszczycić się wolą walki, a upamiętnianie rocznic przypomina o dokonaniach bohaterów. Jednym z momentów decydujących o losach Polski jest również Powstanie Wielkopolskie.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 23.gru 2010
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Województwo Podkarpackie zaprezentowało nowy logotyp oraz założenia nowej strategii promocyjnej. Co jest nowym pomysłem Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie na zainteresowanie regionem turystów?
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 15.gru 2010
Szukając ciekawostek turystycznych, często czytamy różnego rodzaju rankingi dotyczące najstarszych/ najlepszych/ najnowocześniejszych/ największych atrakcji. Jakie ciekawe, wyjątkowe miejsca możemy odwiedzić w Polsce?
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, poniedziałek, 13.gru 2010
Zwiedzanie stolicy - to hasło budzi najczęściej jedno skojarzenie: wieeele zabytków. Warszawa jest miastem starym, odbudowanym i nowoczesnym zarazem. Jeśli jeszcze jej nie znasz, oto lista kilku najważniejszych atrakcji stołecznych i parę pomysłów na poznanie zabytków Warszawy.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 10.gru 2010
Wrocław w ostatnich latach jest synonimem szybkiego rozwoju regionalnego, miasta idealnego dla inwestorów, najprężniej rozwijającej się aglomeracji w Polsce. Sprawdzamy, co Wrocław oferuje turystom.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 10.gru 2010
Polska powinna słynąć ze swych zamków. Jest ich bardzo wiele. Większość przewodników wspomina jedynie o najbardziej znanych twierdzach, mimo tego warto poszukać i odkryć także mniej popularne zabytki.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 10.gru 2010
Czy Gdańsk jest stolicą Pomorza? Na pewno jest jednym z najbardziej znanych miast chętnie odwiedzane jest przez turystów, a jego zabytki nie ustępują zagranicznym atrakcjom.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 10.gru 2010
Kraków przyciąga turystów historią, kulturą i artystyczną atmosferą. Jest to niesamowite miejsce, gdzie warto spędzić choćby jeden dzień, mimo że ogrom krakowskich zabytków zapełniłby z pewnością czas na cały tydzień.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 10.gru 2010
Czy Poznań kojarzy się ze zwiedzaniem? Czy jest atrakcyjnym miejscem dla turystów? Oto krótki przewodnik po zabytkach stolicy Wielkopolski dla wszystkich, którzy mają wątpliwości.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 01.gru 2010
Zabytki - to słowo może kojarzyć się z nudą, starociami, zajęciami szkolnymi... Zgodnie z poniższym opisem pokazujemy Wam, że czasem są one nie tylko zabawne,dziwaczne, ale po prostu wielce oryginalne.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, poniedziałek, 29.lis 2010
Astroturystyka w Afryce, marketing zapachowy w Azji, nowoczesne technologie w Europie – tak kształtować się ma przyszłość światowej turystyki. Prezentujemy interesujące wyniki międzynarodowego raportu, z którymi warto się zapoznać.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 26.lis 2010
Gród Kraka pobija swoje kolejne rekordy turystyczne.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, poniedziałek, 22.lis 2010
Trójmiasto – ikony kultury, historyczne zabytki, malownicze plaże i relaks w pełnym tego słowa znaczeniu. I mimo, że wydawać by się mogło, że na poznanie Gdańska, Gdyni i Sopotu potrzeba kilka solidnych dni, my namawiamy Was do spędzenia nad polskim wybrzeżem weekendu, weekendu ekspresowego!
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, poniedziałek, 22.lis 2010
Niemal każdego miesiąca Trójmiasto przyciąga szerokie rzesze turystów. Te nadmorskie miasta wyróżniają się na geograficznym tle wyjątkowością zabytków, wydarzeń oraz oferowanych atrakcji, choć ich dokładne poznanie wymaga zaangażowania.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, poniedziałek, 22.lis 2010
Wycieczka samochodowa może być dobrym pomysłem na urlop. Nie musimy przecież spędzać całego tygodnia w jednym i tym samym miejscu. Dla osób, które lubią zwiedzanie i zbieranie wielu wrażeń naraz - podróż samochodem będzie trafioną propozycją.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 19.lis 2010
Po tygodniach spędzonych wśród miejskiego gwaru większość z nas pragnie udać się w miejsca pozwalające na relaks i odpoczynek. Niekiedy jednak pragnienie odpoczynku nie wiąże się z całkowitą głuszą, ale aktywnym wypoczynkiem lub zwiedzaniem. W takim wypadku Mrągowo staje się doskonałym wyborem.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 19.lis 2010
Roztocze, Kazimierz Dolny, Zamość, Lublin i wiele innych „pereł renesansu” województwa lubelskiego – czy jest możliwe poznanie sekretów tej urokliwej części kraju w jeden dzień? Udowadniamy, że tak!
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 18.lis 2010
W tym tygodniu Małopolska promuje swój szlak renesansu w Tarnowie i Szymbarku. Okazja do bezpłatnego zwiedzania polskich pereł Renesansu!
czytaj więcej »
piwoznawcy.pl, środa, 10.lis 2010
Polacy wypijają sporo piwa, jednak nasz wiedza na temat tego trunku cigle jest stosunkowo niewielka. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by zagłębić się w tajniki piwowarskiej sztuki.
czytaj więcej »
   1  2  3