noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » magazyn » artykuły » zwiedzanie
piwoznawcy.pl, środa, 10.lis 2010
Wiele osób pyta mnie czym tak naprawdę zajmuje się piwoznawca. Nie może przecież być tak, że jego jedynym zajęciem, pracą, pasją i źródłem dochodów jest po prostu picie piwa... Czy aby na pewno?
czytaj więcej »
Weronika Wacław, wtorek, 19.paź 2010
Turystyka kulturowa, choć uznawana jest za jedną z najstarszych form podróżowania, dynamicznie rozwija się dopiero od kilku lat. Zaobserwować można to nie tylko w Polsce, lecz na terenie całej Europy. Na czym polega jej niezwykły fenomen?
czytaj więcej »
Anna Błaszczyńska, piątek, 08.paź 2010
Ten, kto wymyślił weekendy zasługuje na owacje na stojąco, a autorowi pojęcia długi weekend należy się co najmniej medal. Polacy pokochali te krótkie przerwy w codziennej pracy i coraz częściej wykorzystują je na podróżowanie. Turystyka weekendowa rozkwita.
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, piątek, 08.paź 2010
Pożegnaliśmy się już z latem i powoli musimy szykować się na przywitanie zimy. Z szaf wyciągamy czapki, rękawiczki, szaliki i cieplejsze kurtki. A jak przygotowują się polskie regiony?
czytaj więcej »
Małgorzata Słabosz, piątek, 06.sie 2010
Jedni szukają spokoju w górach, inni chcą rozsmakować się we wsi lub podleczyć nadbałtyckim jodem. Są i tacy, którzy w Polskę wyruszają śladem piwa.
czytaj więcej »
Lidia Adamczyk-Majdecka , czwartek, 05.sie 2010
„Póki pracujesz, nie masz czasu spojrzeć życiu w oczy” – napisał Carlos Ruiz Zafon.Tymczasem pracujemy coraz więcej i dłużej. Wakacje stają się dobrym czasem na przemyślenia i życiowe bilanse. Takie robi się najlepiej w ciszy, a tę bez wątpienia znajdziemy za klasztornymi murami.
czytaj więcej »
Lidia Majdecka, wtorek, 08.cze 2010
Co ciągnie człowieka w świat? Ciekawość? Głód przeżyć? Potrzeba nieustannego dziwienia się? – pytał Kapuściński. Czy ktoś znalazł na to jednoznaczną odpowiedź?
czytaj więcej »
Anna Błaszczyńska, wtorek, 08.cze 2010
Nie trzeba być miłośnikiem architektury sakralnej, by pokochać gotyckie kościoły. Średniowieczne budowle maja w sobie coś fascynującego. Ogromne i strzeliste, z wnętrzem rozjaśnianym światłem wpadającym przez kolorowe witraże wydają się niezwykle tajemniczymi miejscami.
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, wtorek, 08.cze 2010
Nie każdy wyjeżdża nad morze jedynie po to, by zanurzyć się w promieniach słońca i leżakując na plaży przybierać na skórze różne odcienie brązu. Bo ileż można? Czasem trzeba się po prostu urwać na kilka kilometrów od złotej plaży i zanurzyć się... No właśnie. Co ma w swej ofercie Pomorze
czytaj więcej »
Paulina Szczupaczyńska, wtorek, 08.cze 2010
Niegdyś mówiono o nim „Nowa Warszawa”. I choć to jedno z najstarszych osiedli na terenie Warszawy, nie wszystkim jest ono dobrze znane. Mowa o Nowym Mieście, które gdyby się dobrze zastanowić, nie jest już wcale… takie nowe. W końcu istnieje już od ono od sześciuset lat!
czytaj więcej »
   1  2  3