noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » magazyn » artykuły
Redakcja, niedziela, 15.kwi 2012
Zostań naszym fanem na Facebooku, wykonaj zadanie konkursowe, wyślij nam rozwiązanie, a otrzymasz zniżkę do jednego z naszych Partnerów. Każdy dzień to nowa szansa na odkrycie Poznania – zdoByway go z nami!
czytaj więcej »
Ewa Piasecka, czwartek, 05.kwi 2012
Raz w roku jest w Poznaniu taki weekend, gdy restauracje pękają w szwach, w hotelach brakuje wolnych miejsc, a przed muzeami ustawiają się tłumy chętnych, którzy wystawy artystyczne i historyczne na co dzień omijają szerokim łukiem. Powodem zamieszania jest akcja „Poznań za pół ceny”.
czytaj więcej »
Ewa Piasecka, wtorek, 03.kwi 2012
Rok 2012 jest dla nas wyjątkowo łaskawy, jeśli chodzi o układ dni ustawowo wolnych od pracy. Umiejętnie rozplanowany urlop może sprawić, by lubiane przez wszystkich długie weekendy stały się jeszcze dłuższe. Doskonałym pomysłem na ich wypełnienie są turystyczne wojaże.
czytaj więcej »
redakcja, niedziela, 04.mar 2012
Wiosna to nie tylko pora roku, w której do życia budzi się przyroda. To także okres ożywienia i wytężonej pracy dla branży turystycznej, która przygotowuje się do sezonu letniego. Czas planowania i realizacji śmiałych przedsięwzięć podejmowanych w celu spełnienia oczekiwań turystów.
czytaj więcej »
redakcja, sobota, 25.lut 2012
Zdjęcia z lotu ptaka, pokazujące wieżę Ratusza Staromiejskiego skąpaną o poranku w pierwszych promieniach słońca – tak zaczyna się nowy film promocyjny „Toruń – miasto festiwali”. Produkcję zrealizowaną przy wsparciu Urzędu Miasta Torunia można już oglądać na kanale YouTube.
czytaj więcej »
redakcja, sobota, 25.lut 2012
Z wieloma regionami, miastami, miasteczkami, a nawet wsiami, kojarzą się często także polskie cukiernie, miejsce odpoczynku, spotkań towarzyskich i biznesowych, a przede wszystkim degustacji wspaniałych wyrobów, z których od stuleci słynie nasze rzemiosło.
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, niedziela, 19.lut 2012
Zima to czas, by schować rower i odkurzyć narty? Niekoniecznie. Narty możemy odłożyć na później, a teraz... powinniśmy wyjść na rower. Nawet wówczas, gdy na leśnych traktach, miejskich drogach i chodnikach zalega gruba warstwa śniegu. A niekiedy wręcz w szczególności wtedy.
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, niedziela, 12.lut 2012
Śnieg to frajda – nie tylko dla dzieciaków zakochanych w lepieniu bałwana, ale i dla dorosłych, którzy przy odpowiednim doborze gier towarzyskich i zabaw mogą bawić się przednio. Zarówno z dziećmi, jak i w gronie znajomych. Wystarczy tylko ruszyć głową. I śniegiem.
czytaj więcej »
Ewa Piasecka, czwartek, 09.lut 2012
Nadwarciańskie tereny to doskonałe miejsce zarówno dla miłośnika przyrody, badacza historii, jak i zapalonego sportowca. Uroki Warty sprawiają, iż nad jej brzegiem każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, poniedziałek, 30.sty 2012
Lubisz wygrzewać się na słońcu? Zima ci na to nie pozwala? Są sposoby na jej przechytrzenie! Prosto z głębi Matki Ziemi. I nie tylko...
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, wtorek, 10.sty 2012
Śnieg to nie tylko zimny opad, który ma za zadanie utrudnić ludziom życie możliwie jak najbardziej. To również jaśniejący, biały płaszcz, skrzący się w świetle słońca, nadający miejscom dodatkowej urody. Zakątków, które warto odwiedzić, jest wiele – właściwie w każdym regionie „coś” się znajdzie.
czytaj więcej »
werka, niedziela, 08.sty 2012
Między 1 lipca a 31 grudnia w 9 miastach Polski miała miejsce największa w historii powszechna akcja kulturalna, prezentująca dorobek kulturalny kraju, aktywizująca obywateli do podjęcia roli świadomych uczestników sztuki, znosząca sztuczne podziały między dyscyplinami artystycznymi.
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, wtorek, 03.sty 2012
Śnieżne krajobrazy Polski prezentują się niesamowicie, bez względu na to, czy obrazują one piękno zamrożonych jezior czy też majestat wysokich pobielonych śniegiem gór. A gdyby tak widokom tym przyjrzeć się z góry? Z lotu ptaka?
czytaj więcej »
werka, środa, 28.gru 2011
Zimowa aura bardziej niż opuszczaniu domu sprzyja skrywaniu się w ciepłych pieleszach – to fakt. Są jednak okazje, dla których warto zrobić wyjątek. Na pewno nie będziemy żałować.
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, środa, 28.gru 2011
Szybki zachód słońca, ciemne niebo w stosunkowo wczesnych godzinach, nie muszą być wcale wadami zimy. Mogą być jej atutami. W czym? W podglądaniu rozgwieżdżonego nieba.
czytaj więcej »
werka, wtorek, 20.gru 2011
Poznańscy szefowie kuchni wraz z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną postanowili podzielić się pomysłami, które mogą stanowić inspirację świątecznego menu. Wspólnie przygotowali folder z przepisami na dwanaście wigilijnych dań, które każdy będzie mógł przygotować we własnej kuchni.
czytaj więcej »
Asia, niedziela, 18.gru 2011
Święta zbliżają się do nas wielkimi krokami, na pewno niejeden z nas zadaje sobie pytanie, czy w tym roku spędzić je tradycyjnie w domu, czy zasmakować ich na wyjeździe. Podpowiadamy, gdzie najpełniej zaznać magii świąt.
czytaj więcej »
Tomasz Merwiński, niedziela, 18.gru 2011
Polska zima ma rozmaite oblicza – od skrajnie mroźnych po przyjemnie ciepłe. Od krajobrazów pełnych białego śnieżnego puchu, po widok na brązową błotną chlapę. Czasami nasza zima ucieka się wręcz do skrajności. Na szczęście tylko czasami.
czytaj więcej »
Asia, niedziela, 11.gru 2011
Amatorzy narciarskich wyczynów z niecierpliwością wyczekują pierwszych opadów śniegu, by móc odkurzyć sprzęt i wyruszyć w trasy. Czas pomyśleć i zdecydować się, gdzie tej zimy warto rozpocząć swój sezon zimowy. Wybraliśmy dla Was najciekawsze trasy narciarskie, snowboardowe oraz snowparki.
czytaj więcej »
werka, wtorek, 06.gru 2011
We wtorek 6 grudnia około czterech tysięcy postaci w czerwonych czapkach i płaszczach zjechało do Szymbarka, aby wziąć udział w Ogólnopolskim Zjeździe Mikołajów.
czytaj więcej »
werka, sobota, 26.lis 2011
Parawan na parawanie, tłumy oblegające plaże, czasem słońce, czasem deszcz, zimne piwo, rybka, hałas, gwar – z tym kojarzy nam się zwykle wakacyjny wyjazd nad polskie morze. Zupełnie inaczej jest zimą. Może warto przekonać się o tym osobiście?
czytaj więcej »
werka, sobota, 26.lis 2011
Morza szum, ptaków śpiew… Tego na pewno możemy spodziewać się wybierając się, niezależnie od pory roku, nad morze. Jednym z najczęściej odwiedzanych kurortów jest Mielno. Co ciekawego zobaczymy w samej miejscowości i jej okolicach?
czytaj więcej »
Asia, piątek, 25.lis 2011
W grudniu może dopaść nas gorączka przedświątecznych zakupów. Jej objawy to: wzmożona aktywność związana z odwiedzaniem hipermarketów, nerwowość, podatność na hasła: okazja i promocja. Aby się przed nią uchronić, proponujemy miejsca, które z duchem świąt mają więcej wspólnego niż galerie handlowe.
czytaj więcej »
Asia, poniedziałek, 21.lis 2011
Wigilia św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada to data niezwykła, czas wróżb i przepowiedni. Chcąc poznać swoją przyszłość, najlepiej zaopatrzyć się w świecę, klucz i parę butów. Magia tego wieczoru niech będzie dla Was inspiracją do odwiedzenia miejsc, w których spełniają się życzenia.
czytaj więcej »
werka, niedziela, 13.lis 2011
Wybierzmy się w krótką podróż do świata nowych technologii… Tradycyjny kompas i mapa odchodzą do lamusa, codziennie na rynku pojawiają się nowe wynalazki gotowe zastąpić nieodłącznych niegdyś towarzyszy podróży. Co już dziś warto spakować do walizki?
czytaj więcej »
Asia, poniedziałek, 07.lis 2011
Krótkie dni, poranki i noce, które nie rozpieszczają wysoką temperaturą. Jak wykorzystać ich uroki i przezwyciężyć kojarzone z nimi spadek formy i chandrę? Zawitać w progi miejsc takich jak Lipowy Dom.
czytaj więcej »
werka, poniedziałek, 31.paź 2011
To najbardziej chyba nostalgiczny miesiąc w roku. Zwykle upływa pod znakiem kubka herbaty z cynamonem, ciepłej czapki i jazzu. Przespać listopad? Nie warto
czytaj więcej »
werka, sobota, 29.paź 2011
Wiosną, latem, lecz szczególnie jesienią i zimą lubimy spędzać w nich czas. W zimne, deszczowe dni pozwalają odciąć się od panującej za oknem szarości – nic dziwnego, w końcu każdy aquapark to naprawdę ZUPEŁNIE INNY ŚWIAT
czytaj więcej »
werka, czwartek, 13.paź 2011
Strzeliste kształty, lekkie i zwiewne sylwetki, zapierające dech w piersiach witraże… To tylko niektóre z cech charakterystycznych dla nurtu, który w średniowieczu ogarnął całą Europę. Nie mógł on ominąć Polski, która dzięki temu dziś stanowi ważny punkt na międzynarodowym szlaku
czytaj więcej »
werka, sobota, 01.paź 2011
Jesień zagościła już na dobre w całej Polsce. Z drzew spadają żółte i pomarańczowe liście, powoli czerwieni się na drzewach jarzębina… Nie zapadajcie jednak w zimowy sen, bo ominie Was wiele ciekawych wydarzeń.
czytaj więcej »
   1  2  3  4  5