noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » magazyn » artykuły
werka, wtorek, 27.wrz 2011
Jesienią 2011 roku Zakopane dołączy do grona miast, które jednoczą się pod wspólnym szyldem - oszczędności. Skorzystają z niej zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający tę miejscowość o każdej porze roku turyści. Po górach echem niesie się hasło: "Spotkajmy się w Zakopanem – weekend za pół ceny!"...
czytaj więcej »
werka, niedziela, 18.wrz 2011
I znów to samo! Znów nie udało im się zwyciężyć z naturą! Nadszedł więc czas ich upadku… Jesień. Po raz kolejny nie będzie na pewno litościwa dla liści, lecz może w tym roku okaże litość choć nam. Tę „złotą polską” znieść jakoś łatwiej. Najlepiej spędzić ją w górach.
czytaj więcej »
werka, wtorek, 13.wrz 2011
Jaka będzie? Tego nie wie jeszcze nikt. Na pewno nasycą ją współczesne brzmienia, które wszechobecne będą podczas 54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Zawita on do stolicy w dniach 16-24 września. Co mówią o nim organizatorzy?
czytaj więcej »
werka, środa, 31.sie 2011
Jesienna aura sprzyja wyciszeniu i refleksji. W nastrój wrześniowych wieczorów idealnie wpasuje się muzyka jazzowa, która przygotuje nas na nadejście najbardziej nostalgicznych miesięcy w roku. Targi Kielce Jazz Festival 2011 to plejada gwiazd i znakomite koncerty.
czytaj więcej »
werka, czwartek, 25.sie 2011
Czas wracać znad mórz, jezior i gór, okres urlopowy powoli dobiega końca. Wrzesień nie musi jednak oznaczać całkowitego przejścia do szarej codzienności, ubranej w jesienną szatę. Może być miesiącem pełnym atrakcji.
czytaj więcej »
werka, poniedziałek, 15.sie 2011
Jakiś czas temu do wyrazów pojawiających się w naszej codzienności, dołączył dziwny twór pochodzenia hiszpańskiego. Mural. Dzieło wyrażające artystyczną wizję, ozdoba ulic, czy po prostu nowa moda? Oto jest pytanie.
czytaj więcej »
werka, niedziela, 31.lip 2011
Choć trudno w to uwierzyć, wakacje 2011 roku osiągnęły już półmetek. Słonecznych dni w pierwszym ich miesiącu nie było aż tak wiele, dużo się za to działo. Na nudę nie będzie można narzekać także w sierpniu.
czytaj więcej »
werka, piątek, 08.lip 2011
W tym roku już po raz 12. zapraszamy do spędzenia wakacji w województwie łódzkim z Wędrownym Festiwalem „Kolory Polski”. Ten „wakacyjno-wędrowny” cykl to weekendowe koncerty zaplanowane z dala od gorącego, zadymionego miasta, w którym latem często brakuje ciekawej propozycji kulturalnej.
czytaj więcej »
werka, czwartek, 07.lip 2011
W okresie dwudziestolecia międzywojennego nastąpił prawdziwy przełom w architekturze, który odciął się od wszelkich zdobień i ornamentów, zastępując je minimalistycznymi bryłami oraz przeszklonymi elewacjami. Stały się one symbolem nowego światowego nurtu nazywanego modernizmem.
czytaj więcej »
werka, niedziela, 26.cze 2011
Lato to świetna okazja do tego, by odwiedzić Pomorze. Zachodnie, Środkowe, czy Wschodnie – to w gruncie rzeczy bez znaczenia. Liczy się odpoczynek i dobry pomysł na to, jak przy okazji odkryć ciekawe miejsca. Inspiracją dla zwiedzania tego regionu może być wycieczka szlakiem latarni morskich.
czytaj więcej »
werka, piątek, 10.cze 2011
Niebawem zawita do nas kalendarzowe lato, które już dziś zwiastują upalne dni. Wielkimi krokami zbliża się też dzień wyczekiwany szczególnie przez panów. 23. czerwca to niemal magiczna data. Tego dnia swoje święto obchodzić będą tatusiowie.
czytaj więcej »
werka, niedziela, 29.maj 2011
Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany przez wszystkich od dawna początek lata, z którym wiąże się wiele obrzędów i tradycji ludowych. Czeka nas w związku z tym wiele atrakcji, do których zaliczyć można Świętojańskie Jarmarki i obchody Nocy Świętojańskiej.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 17.maj 2011
Od kilku już lat w okresie letnim odbywa się sporo festiwali i występów popularnych gwiazd. Polska znalazła się na mapie tras koncertowych wielkich gwiazd. Kto zawita w tym roku?
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 17.maj 2011
Festiwal ten zrodził się z potrzeby konkurencji dla Festiwalu Jazz Jamboree na początku lat 90-tych. Powstał wtedy jeden z najbardziej liczących się festiwali jazzowych na świecie, posiadających wielu zwolenników.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 13.maj 2011
Jeśli zastanawiacie się, jakie miejsce wybrać na najbliższy wyjazd z rodzinką, podpowiadamy które atrakcje dla dzieci naszym zdaniem są absolutnym hitem.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 12.maj 2011
Dziennik Rzeczpospolita przeprowadził w 2008 roku plebiscyt na cuda natury Polski. Typy czytelników gazety w dużej mierze pokrywają się z naszymi redakcyjnymi. Wybraliśmy więc z top 20 "naszą" ścisłą 10-tkę.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 10.maj 2011
Aktywny wypoczynek jest coraz bardziej modny. I nie chodzi wyłącznie o zapewnianie doznań, których dostarczają sporty ekstremalne. Aktywne spędzanie czasu z małym bonusem, np. pięknymi widokami. Spływ kajakowy będzie jednym z najlepszych pomysłów dla osób szukających takiego wypoczynku.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 06.maj 2011
Kraków cieszy się bodaj największą popularnością wśród obcokrajowców. Sa ku temu powody. Jednym z nich jest niewątpliwie program imprez i wydarzeń, które miasto szykuje dla mieszkańców i turystów na początku gorącego sezonu wakacyjnego.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 05.maj 2011
Zwiedzić miasto z pomysłem - czyli jak? Trudno powiedzieć, czy istnieją jakieś standardy dotyczące zwiedzania polskich miast. Podobnie jak na całym świecie, w każdym z najbardziej znanych turystycznie miejsc jest pewien "zestaw" atrakcji, które cieszą się popularnością wśród odwiedzających.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 29.kwi 2011
8. PLANETE DOC FILM FESTIVAL (dawniej PLANETE DOC REVIEW) – jeden z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie – odbędzie się w dniach 6-15 maja w stołecznej Kinotece, Muranowie i Iluzjonie.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 29.kwi 2011
Dla wszystkich miłośników złotego trunku we Wrocławiu na początku maja czeka nie lada wydarzenie. Od 7 do 8 maja w godzinach od 12:00 do 22:00 będzie odbywał się II Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 28.kwi 2011
Taka noc została zorganizowana po raz pierwszy w Berlinie 14 lat temu. Od 2001 roku ma zasięg europejski. Pod patronatem Rady Europy bierze w niej udział 120 miast. Oto zapowiedź z kilku polskich muzeów, które dołączyły do tego grona.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 27.kwi 2011
Wśród nas znajdziemy sporo osób, które interesują się mistyką, zjawiskami nadprzyrodzonymi.Sama popularność filmów o tej tematyce wskazuje na to. Czy wierzymy w duchy czy nie, zwiedzanie podszyte tajemniczą legendą może uatrakcyjnić wyjazd.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 27.kwi 2011
Rok Kobiet w Teatrze Wielkim w Poznaniu.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 21.kwi 2011
W Polsce piknik kojarzy się z festynem miejskim, podczas którego organizuje się koncerty i sprzedaje przysmaki z grilla. To może być świetna zabawa. Piknik może być również innym pomysłem na spędzanie czasu w wolne dni.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 21.kwi 2011
Planujemy urlopy, weekendy, za oknem już powoli nie tyle wiosna, co lato... A w zasadzie wakacje już za pasem! W Poznaniu od czerwca do sierpnia pełno wrażeń i wydarzeń. Warto już teraz zapowiedzieć "najgłośniejsze" z nich.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 21.kwi 2011
29 kwietnia jest od niemal 30 lat ustanowiony Międzynarodowym Dniem Tańca. Międzynarodowy Instytut Teatralny wybrał ten dzień dla upamiętnienia jednego z wielkich reformatorów tej sztuki. Poznańska Opera przygotowała z tej okazji szczególne wydarzenie.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 20.kwi 2011
Bardzo doceniamy zagraniczne kurorty, gdy wyjeżdżamy na plażowanie-błogie leniuchowanie. W Polsce również znajdziemy czyste i piękne kąpieliska, ruchome wydmy, klify, ruiny zamku zniszczonego przez morze... Romantyczne, rozrywkowe, ciche - tak różne i ciekawe potrafią być plaże bałtyckiego wybrzeża.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 19.kwi 2011
Pisaliśmy już o perłach architektury gotyckiej w Polsce. Znów wracamy do średniowiecza, ale w nawiązaniu do kościołów,opactw, rotund... Oto przegląd zabytków, które w wiosenne i letnie weekendy warto odwiedzić, będąc w ich okolicy.
czytaj więcej »
Monika, piątek, 15.kwi 2011
Zwolennicy ekstremalnych rozrywek znajdują coraz nowsze i ciekawsze sposoby na podniesienie poziomu adrenaliny. W obliczu kolejnych dokonań w dziedzinie sportów ekstremalnych niczym stały się skoki na bungee. Choć „zabawy” w powietrzu wciąż są popularne, to coraz częściej przestają być „niewinne”.
czytaj więcej »
   1  2  3  4  5