noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » magazyn » artykuły
redakcja byway.pl, czwartek, 14.kwi 2011
Popularnością cieszy się Egipt, w Turcji można pod wodą zwiedzać wraki statków, na Malcie widoczność dla nurka przekracza 40 m. Czy początkujący nurkowie mają gdzie uczyć się w Polsce? Czy zapaleńcy, którzy nie mogą doczekać wyjazdu zagranicznego, znajdą miejsce na zaprawę nurkową?
czytaj więcej »
Monika, środa, 13.kwi 2011
Jarmarki są popularną i ciekawą formą zaprezentowania tradycji i kultury regionów. Letnie, zimowe, świąteczne, zawsze przyciągają turystów i zamieniają miasta w kolorowe jarmarki z piosenek.
czytaj więcej »
Monika, środa, 13.kwi 2011
Jeśliby zapytać jakiegokolwiek mężczyzny w co bawił się w dzieciństwie, z pewnością w odpowiedzi padną Indianie. Każdy choć chwilę marzył o noszeniu barwnego pióropusza. O strzelaniu z łuku i spaniu pod sklepieniem tipi. Wystarczy sobie przypomnieć marzenia o byciu wodzem i polowaniu na bizony.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, poniedziałek, 11.kwi 2011
GDAŃSK DOCFILM FESTIVAL (pod hasłem Godność i Praca/Dignity & Work), jedyny Międzynarodowy Festiwal Filmowy na Wybrzeżu, odbywa się w Gdańsku od 8 lat. Tegoroczna odsłona rozpocznie się w pierwszych dniach maja.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 07.kwi 2011
Gitarowy Rekord Guinnessa w tym roku wcześniej!Gitarowy Rekord Guinnessa to "pierwszomajowa" tradycja, która odbywa się w ramach festiwalu Thanks Jimi i od kilku lat przyciąga do Wrocławia tysiące gitarzystów.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 05.kwi 2011
Kolejna odsłona zwiedzania tematycznego. Zamierzchła historia, sekretne piwnice, najstarsze zabytki - z tym kojarzą się podziemia. Magazyny, twierdze, kopalnie. Oto następny z pomysłów na podróż z motywem.
czytaj więcej »
Monika, wtorek, 05.kwi 2011
Ich rodzajów jest tak wiele, jak bujna była inwencja twórców. Mają niesamowite zapachy, piękne kolory i bogate bukiety. Wina, bo o nich mowa, nieustannie wzbudzają zainteresowanie koneserów, których z każdym rokiem jest coraz więcej.
czytaj więcej »
Monika, poniedziałek, 04.kwi 2011
Łódzki Szlak Konny to przykład turystycznego szlaku tematycznego. Przyciąga wielbicieli aktywnego wypoczynku z okolic Łodzi i nie tylko.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, poniedziałek, 04.kwi 2011
Ekolodzy w pełnej gotowości! Nadchodzi kolejny dzień, który będzie dobrym pretekstem, aby nagłośnić sprawy związane z troską o środowisko naturalne. 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.
czytaj więcej »
Monika, czwartek, 31.mar 2011
Jarmarki Wielkanocne to ten rodzaj imprez, na które z chęcią wybierają się dzieci i dorośli. Kolorowe, nęcące zapachami, smakami i przede wszystkim świąteczne. Kojarzone z wiosną i radosną atmosferą.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 30.mar 2011
Czy wiecie, że do Biedruska pod Poznaniem przyjechała ekipa hollywoodzka, aby nakręcić sceny filmu "Dowód życia" z Meg Ryan i Russell'em Crowe? Jeśli Was interesują tego typu ciekawostki, warto przeczytać kilka informacji na podobny temat. Krótki przewodnik po turystyce filmowej w Polsce.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 30.mar 2011
Rabaty w hotelach i restauracjach. Darmowe zwiedzanie najważniejszych poznańskich zabytków i zniżki na bilety do muzeum. Warto odwiedzić Poznań, szczególnie w pierwszy weekend czerwca tego roku.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 29.mar 2011
Jak ominąć miejsca wakacyjne, w których wyjazd rodzinny będzie udręką? Na co warto zwrócić uwagę, planując urlop w Polsce z pociechami? Oto krótki poradnik "na opak" - uprzedzamy niektóre wątpliwości nasuwające się podczas organizowania wypadu rodzinnego.
czytaj więcej »
Monika, poniedziałek, 28.mar 2011
Podróże kształcą. Czyż większość nie zna tego powiedzenia? Niemal każdy wyjazd jest okazją do poznawania nowych zakątków, kultury czy historii. Chcąc, czy nie nieustannie stykamy się z kulturami i tradycjami innymi niż nasze.
czytaj więcej »
Monika, czwartek, 24.mar 2011
Jeden z bardziej popularnych sportów. Widowiskowy, wciągający, niekiedy ekstremalny. Dla jednych to życiowa pasja, dla innych chwilowa fanaberia, ale zawsze niesamowita przygoda.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, poniedziałek, 21.mar 2011
Ogólnoświatowe badanie Ipsos Global Advisor pokazuje, jakie typy wakacji preferują mieszkańcy poszczególnych państw. Oto typy z Polski.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, środa, 16.mar 2011
Gdzie warto udać się na rodzinny wyjazd w 2011? Proponujemy kilka kierunków urlopowych, które wydają się szczególnie interesujące na urlop dla starszych i młodszych. Takich, podczas których tym młodszym można przekazać polskie tradycje wielokulturowe.
czytaj więcej »
Monika, środa, 16.mar 2011
Święta za pasem, a zaraz potem majówka. Jeśli planowanie, jak spędzić ten czas spędzam wam sen z powiek nie martwcie się. Podpowiadamy kilka typowych i nietypowych wydarzeń na kwiecień i maj.
czytaj więcej »
Monika, piątek, 11.mar 2011
Tegoroczny weekend majowy nie jest zbyt długi, jednak to zawsze kilka dni wolnych od innych obowiązków. Okazja do zrobienia czegoś więcej, niż „zajadanie” nudnych wieczorów i wylegiwanie się przed telewizorem.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 10.mar 2011
Ci, którzy chcą uniknąć przygotowań kulinarnych do świąt i wolą podczas Wielkanocy odpocząć, wyjeżdżają po prostu na kilka dni z domu. W tym roku święta przypadają na koniec kwietnia. Wiosna już będzie w pełni. Pokusa wyjazdu jest więc zdecydowanie większa.
czytaj więcej »
Monika, wtorek, 08.mar 2011
W ubiegły weekend Toruń stał się turystycznym centrum regionu. Wszystko to za sprawą Targów Turystycznych WYPOCZYNEK 2011, które odbyły się w Centrum Targowym „Park”.
czytaj więcej »
Monika, piątek, 04.mar 2011
Nie wszyscy ich pasję rozumieją i nie wszyscy lubią. Często niedoceniani lub nazywani nieodpowiedzialnymi. Może po prostu odrobinkę im zazdrościmy albo nie rozumiemy fascynacji podróżowaniem motocyklem?
czytaj więcej »
Monika, piątek, 04.mar 2011
11 marca rozpocznie się w Gdyni największa w Europie impreza podróżnicza - 13. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Zwieńczeniem trzech dni pokazów i prezentacji z wypraw we wszystkie zakątki świata będzie ceremonia przyznania Kolosów, prestiżowych statuetek za dokonania roku.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, czwartek, 03.mar 2011
Francuzi zorganizowali szlaki calvadosu, serów, szampana, jabłek... Austria postawiła na sery, Węgrzy na wino, a Chorwacja na kasztany i wyrafinowane trufle. Do Włoch niemal wszyscy wyruszają dla pięknej pogody i pysznego jedzenia. A czy podróżując po Polsce, delektujemy się lokalnymi przysmakami?
czytaj więcej »
Monika, czwartek, 03.mar 2011
Ciągnące się przez południowy skraj Polski Karpaty, dość późno zaczęły wywierać magnetyczny wpływ na Polaków, przyciągając ich swym urokiem i wciąż żywą kulturą ludową.
czytaj więcej »
Monika, środa, 02.mar 2011
Co roku, w tym samym dniu kobiety obchodzą swoje święto – Dzień Kobiet. Przez niektórych znienawidzone, przez innych lubiane lub wspominane z sentymentem. Mało kto jednak wie, że Dzień Kobiet ustanowiono jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, wtorek, 01.mar 2011
Na przełomie marca i kwietnia czekają nas 2 duże imprezy sportowe związane z biegami ulicznymi. W Warszawie i Poznaniu odbędą się Półmaratony.
czytaj więcej »
redakcja byway.pl, piątek, 25.lut 2011
Wędrówka, szlak pieszy, hiking...jest kilka nazw na dalekie spacerowanie, podróż bez środków lokomocji. Z różnych powodów warto zachęcać do turystyki pieszej. Chcąc ją wypromować, znajdujemy kilka ciekawych miejsc dla wędrowców i szukamy najmodniejszej dla niej nazwy.
czytaj więcej »
Monika, czwartek, 24.lut 2011
Nordic walking nie jest nową dyscypliną sportu, choć dopiero od niedawna dostrzec można jej rozkwit. Na całym świecie wzrasta rzesza zwolenników tej formy ruchu. Uprawianie nordic walking nie wymaga specjalnych warunków, dlatego w niemal każdym miejscu możemy spotkań fanów nordic spacerów.
czytaj więcej »
Monika, poniedziałek, 21.lut 2011
Do Torunia wracają reaktywowane po wielu latach targi turystyczne! Targi „WYPOCZYNEK 2011” odbędą się w dniach 5-6 marca 2011 r. w Centrum Targowym „Park” w Toruniu.
czytaj więcej »
   2  3  4  5  6