noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » wydarzenia » kultura / sztuka » szczegóły
Szukaj

Europejski Festiwal Szkła

wydarzenia » kultura » sztuka » festiwale

W połowie października zorganizowano po raz kolejny Europejski Festiwal Szkła, podczas którego zostaną wystawione dzieła artystów.
obiekt sezonowy

Jesień to pora, która dzięki swojemu specyficznemu urokowi, sprawia że często dopada nas jesienna chandra. Jak poprawić wtedy nastrój? Czas ponurych i deszczowych dni można spędzić odwiedzając wydarzenia kulturalne, których jesienią nie brakuje. Jednym z nich jest organizowany we Wrocławiu Europejski Festiwal Szkła „Play with Glass”. Jest to doskonały pomysł na spędzanie czasu podczas wolnego weekendu lub zorganizowanie atrakcji w trakcie urlopu.

Festiwal jest corocznym wydarzeniem, który po raz czwarty zaprezentuje sztukę i jej niezwykłą różnorodność. Główna wystawa zatytułowana „LOVE” została wykonana ze szkła, przez artystów nie tylko z Polski, ale i ze świata.

Widowisko odbędzie się od 12 do 18 października 2015r. w Sali Sesyjnej XIX- wiecznego Dworca Głównego we Wrocławiu. Na uroczystości będą wystawione 34 dzieła, które zostały stworzone przez 17 zaproszonych gości pochodzących z 13 krajów Europy. Festiwal Szkła to jednak nie tylko wystawa „LOVE”, ale i inne ciekawe ekspozycje, oto kilka przykładów:

Galeria Sic! BWA zamierza wystawić prace: Jana Hojstricova i Pola Macho ze Słowacji słynnej sztuki pt. „ Debiut”. W Galerii Arttrakt można obejrzeć dzieła studenta Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Bratysławie Michała Lacko. Został on polecony do wzięcia udziału w „Debiucie” przez artystę Pola Macho.

Dodatkowo podczas festiwalu szkła dla wszystkich gości zostanie otwarte międzynarodowe seminarium poświęcone europejskiej sztuce szkła. Wydarzenie to pojawi się na sali konferencyjnej Centrum Sztuk Użytkowych i Centrum Innowacyjności ASP we Wrocławiu.

Festiwal otworzy i zamknie wycieczka Szklanym Szlakiem - Wrocław Stare Miasto, która zaprowadzi nas do niezwykłego pokazu zapoczątkowanego podczas drugiej edycji, w myśl projektu: „ Szkło w Przestrzeni Miejskiej Wrocławia”. Wszyscy zgromadzeni, którzy wezmą udział w wycieczce, będą mieli okazje obejrzeć 16 obiektów szklanej architektury Wrocławia pod okiem przewodnika. Spacer rozpocznie się pod szklaną fontanną „Zdrój”, która została stworzona przez znanego i cenionego artystę Alojzego Gryta.
W czasie Europejskiego Festiwalu Szkła można zostać uczestnikiem ciekawych warsztatów, które poprowadzi zjawiskowa Anna Gałuszka. Organizatorzy przygotowali dla gości Festiwalu wydarzenie, które będzie cieszyło się dużym powodzeniem. Jest nim projekt „ Szklana Witryna”. Zaangażowani we wspólną pracę są studenci Katedry Szkła ASP we Wrocławiu, ujawniając swoje projekty na przestrzeni miasta, mogą skonfrontować się z odbiorcą przez ukazanie swoich niecodziennych poglądów. Na tegorocznym pokazie szklane dekoracje znajdą się w 13 wrocławskich witrynach, m.in. w Ubieralni, w Salonie Royal-Bra czy Starej Mydlarni.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia Wrocławia w tych dniach, gdyż miasto nie tylko przyciąga oraz urzeka swoją architekturą, klimatycznym Starym Miastem, ale także posiada bogatą ofertę kulturalną, łącznie z opisywanym Festiwalem Szkła.

 

Szukasz miejsca noclegowego w okolicy?
Zobacz Noclegi Wrocław w katalogu noclegów lub sprawdź ogłoszenia szukam noclegu w Wrocławiu

Dane kontaktowe:
Adres:

Wrocław

www:

www.europeanglassfestival.com/

email:

formularz kontaktowy

NazwaFundacja Fly with Art, Galeria BB
Instytucja/osoba do kontaktuBiuro EGF
www:www.europeanglassfestival.com/
email:office@europeanglassfestival.com
Recenzje

dokis_pl
 
    Nie masz jeszcze miejsc i wydarzeń w wycieczce. Kliknij i, aby uzyskać więcej informacji
i