noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » atrakcje » miejscowosci » szczegóły
Szukaj

Kluszkowce

atrakcje » miejscowosci

Kluszkowce to górska miejscowość, której głównymi atrakcjami są wyciągi narciarskie oraz skansen Osada Turystyczna "Czorsztyn".
parking gastronomia kawiarnia plac zabaw

Kluszkowce to wieś nad rzeką Kluszowianką, u położona u stóp Lubania w południowej części Gorców. W pobliżu wsi znajduje się pomnik „Grające Organy” autorstwa Władysława Hasiora. Niedaleko Kluszkowców znajduje się rezerwat ponad stuletnich modrzewi. Ze względu na swe położenie, wieś jest doskonałym punktem wypadowym dla wycieczek zarówno w Gorce, jak i w Pieniny. Po utworzeniu zbiornika czorsztyńskiego wieś stała się osadą turystyczno – skansenową. Dodatkową atrakcją są ruiny zamku położonego w Czorsztynie oraz Niedzicy. Miejscowość ma rozbudowaną bazę noclegowo - gastronomiczną. Kolejnym interesującym obiektem jest osada turystyczna "Czorsztyn" - kompleks tradycyjnych, drewnianych domków z przełomu XIX-XX wieku, przeniesionych z dna jeziora Czorsztyńskiego.

"U wylotu Kluszkowianki powstało centrum sportów wodnych z przystanią dla jachtów i wypożyczalnią sprzętu wodnego. Zwolennicy jazdy na nartach spotykają się zimą na zboczach góry Wdżar wznoszącej się 767 m n.p.m. (stoki oświetlone, sztucznie naśnieżane, z krzesełkowym i orczykowymi wyciągami narciarskimi). Ciekawostką jest przeszłość góry – jest ona wygasłym wulkanem, od 1870 roku istniał tu kamieniołom eksploatujący skałę wulkaniczną – andezyt. Dziś góra Wdżar jest doskonałym punktem widokowym na Zbiornik Czorsztyński i okoliczne pasma górskie."

Źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Kluszkowce http://pl.wikipedia.org/wiki/Kluszkowce

 

Szukasz miejsca noclegowego w okolicy?
Zobacz Noclegi Kluszkowce w katalogu noclegów lub sprawdź ogłoszenia szukam noclegu Kluszkowce

Dane kontaktowe:
Adres:

Kluszkowce

www:

www.czorsztyn.pl

Recenzje

Kluszkowce
 
+ -
Lokalizacja miejsca
Adres: Kluszkowce,
GPS: 49° 45.423' N 20° 30.767' E
Komunikacja i dojazd
Dojazd PKP do miejscowości Kluszkowce
Lokalizacja miejsca noclegi w okolicy
atrakcje w okolicy
restauracje w okolicy
wydarzenia i imprezy w okolicy
    Nie masz jeszcze miejsc i wydarzeń w wycieczce. Kliknij i, aby uzyskać więcej informacji
i