noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » atrakcje » zabytki i muzea » szczegóły
Szukaj

Starówka w Warszawie

atrakcje » zabytki i muzea » inne

Starówka w stolicy stanowi jedyny na świecie przykład dokończonej odbudowy terenu, zniszczonego w czasie II wojny światowej w ponad 90%.
parking parking strzeżony gastronomia kawiarnia plac zabaw

Stare Miasto w Warszawie jest jednym z najcenniejszych w Polsce zwartych kompleksów zabytkowych z przełomu XVII i XVIII wieku. Ta najstarsza część polskiej stolicy otoczona jest XIV-wiecznymi murami obronnymi.
Początki Starego Miasta w Warszawie sięgają XIII wieku. Założycielem był Bolesław II - książe mazowiecki i płocki. Na przestrzeni wieków kolejni władcy rozbudowywali tę część miasta, tworząc niezwykle atrakcyjne architektonicznie budowle. W czasie Powstania Warszawskiego 90% zabudowy Starego Miasta zostało zniszczone. Po wojnie warszawscy architekci rozpoczęli odbudowywanie i renowację miasta. Najważniejsze zabytki, które należy zobaczyć zwiedzając Stare Miasto w Warszawie to Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, Katedrę św. Jana z przełomu XIII i XIV wieku, XVII-wieczny Kościół Jezuitów, a także zespół murów miejskich z barbakanem. Ciekawe są też zrekonstruowane po wojnie kamienice, pochodzące nawet z XV wieku, przy ulicach Świętojańskiej, Wąski Dunaj i Szeroki Dunaj. W 1980 roku warszawska Starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Szukasz miejsca noclegowego w okolicy?
Zobacz Noclegi Warszawa w katalogu noclegów lub sprawdź ogłoszenia szukam noclegu w Warszawie

Dane kontaktowe:
Adres:

Warszawa

www:

www.bip.warszawa.pl

Recenzje

Zamek Królewski w Warszawie
 
    Nie masz jeszcze miejsc i wydarzeń w wycieczce. Kliknij i, aby uzyskać więcej informacji
i