noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » atrakcje » miejscowosci » szczegóły
Szukaj

Grodzisk Wielkopolski

atrakcje » miejscowosci

Grodzisk Wielkopolski posiada wiele cennych zabytków sakralnych. W dawnym dworze Łubieńskich mieści się Muzeum Ziemi Grodziskiej. Warto obejrzeć kościoły Grodziska.

Grodzisk Wielkopolski to miasto położone na Pojezierzu Poznańskim, około 40 km na zachód od Poznania. Miasto leży na turystycznym Szlaku Cystersów. Mieszkańcy miasta licznie uczestniczyli w powstaniach narodowych oraz w walkach podczas I i II wojny światowej. Grodzisk Wielkopolski posiada wiele cennych zabytków. W dawnym dworze Łubieńskich mieści się Muzeum Ziemi Grodziskiej. Warto obejrzeć XV-wieczny kościół św. Jadwigi, poewangelicki kościół Najświętszego Serca Jezusowego z początków XX wieku oraz drewniany XVI-wieczny kościół Świętego Ducha. W rynku stoi ratusz oraz zabytkowa studnia błogosławionego Bernarda z XVIII wieku. Cały Grodzisk zachował w centrum średniowieczny układ architektoniczny. Jako ciekawostkę należy wymienić Browar „Belgia” i grodziskie piwo Grodzisz, które było tu produkowane od XVI wieku do początków lat 90. XX wieku.

 

Szukasz miejsca noclegowego w okolicy?
Zobacz Noclegi Grodzisk Wielkopolski w katalogu noclegów lub sprawdź ogłoszenia szukam noclegu w Grodzisku Wielkopolskim

Dane kontaktowe:
Adres:

Grodzisk Wielkopolski

www:

www.grodzisk.wlkp.pl

Recenzje

Grodzisk Wielkopolski, ulica Szeroka
 
    Nie masz jeszcze miejsc i wydarzeń w wycieczce. Kliknij i, aby uzyskać więcej informacji
i