noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » wydarzenia » NOC MUZEÓW » szczegóły
Szukaj

NOC W MUZEUM PAPIERNICTWA

wydarzenia » NOC MUZEÓW

Miłośników „ekstremalnych” przeżyć serdecznie zapraszamy na nocne zwiedzanie ponad 400-letniego młyna papierniczego w Dusznikach Zdroju.
obiekt sezonowy ułatwienia dla niepełnosprawnych parking

O godzinie 20.00 nastąpi wernisaż wystawy jednego eksponatu „Johann Wilhelm Schirmer – Pejzaż leśny z jeziorem”. Rangę wydarzenia podnosi fakt, że jest to pierwsza publiczna prezentacja tego arcydzieła, a jego autorem jest jeden z twórców tzw. düsseldorfskiej szkoły malarstwa pejzażowego Johann Wilhelm Schirmer. W latach 1830 – 1860 była to najważniejsza szkoła pejzażowa w Niemczech. Obraz odnaleziony został przypadkowo w 1985 roku podczas prac konserwatorskich na strychu papierni. W latach 1988 - 1991 płótno poddano konserwacji, podczas której odkryto sygnaturę niemieckiego malarza. W ubiegłym roku XIX-wieczny obraz po raz kolejny oczyszczono, a na efekty tych prac zapraszamy 21 maja. Do wyjątkowych cech płótna należą m.in. imponujące wymiary 174 x 126 cm, stąd „Pejzaż leśny z jeziorem” wyeksponowany zostanie w sali wystawienniczo-edukacyjno-konferencyjnej. Po otwarciu nastąpi krótka prelekcja na temat życia i twórczości J.W. Schirmera wygłoszona przez komisarza ekspozycji mgr Teresę Windykę.
Po wykładzie wszystkich odważnych zapraszamy na nocne czerpanie papieru, które odbędzie się w przyziemiu młyna papierniczego, w czerpalni. W tę wyjątkową noc muzealna masa stanie się odbiciem wiosennego nieba. Jednym z komponentów dodanych do kartek będzie magiczny pył, który opruszy arkusze połyskliwą mgiełką. Tak wykonane kartki to doskonała pamiątka z nocnego pobytu w Muzeum Papiernictwa.

 

Szukasz miejsca noclegowego w okolicy?
Zobacz Pokoje w Dusznikach-Zdroju w katalogu noclegów lub sprawdź ogłoszenia szukam noclegu w Dusznikach-Zdroju

Dane kontaktowe:
Adres:

Duszniki-Zdrój, ul. Kłodzka 42

www:

www.muzpap.pl

email:

formularz kontaktowy

NazwaMuzeum Papiernictwa
www:www.muzpap.pl
email:biuro@muzpap.pl
Recenzje

Noc w Muzeum, zródlo: www.muzpap.pl
 
+ -
Lokalizacja miejsca
Adres: Duszniki-Zdrój, ul. Kłodzka 42
GPS: 50° 40.450' N 16° 39.556' E
Komunikacja i dojazd
Dojazd PKP do miejscowości Duszniki-Zdrój
Lokalizacja miejsca noclegi w okolicy
atrakcje w okolicy
restauracje w okolicy
wydarzenia i imprezy w okolicy
    Nie masz jeszcze miejsc i wydarzeń w wycieczce. Kliknij i, aby uzyskać więcej informacji
i