noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » wydarzenia » zloty » szczegóły
Szukaj

Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polocon 2011

wydarzenia » zloty » inne

Polcon to ogólnopolski festiwal fantastyki organizowany od 1985 roku. W dniach 25-28 sierpnia 2011 odbędzie się już 26. edycja tego najważniejszego dla miłośników fantastyki wydarzenia.
obiekt sezonowy

Polcon to ogólnopolski festiwal fantastyki organizowany od 1985 roku. Jego bogaty program obejmujący szeroko pojętą fantastykę w filmach, literaturze, komiksach oraz grach, przyciąga fanów z całej Polski, niezależnie od wieku. Na Polconie wręczana jest również prestiżowa literacka Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. W tym roku odbędzie się 26. edycja tego najważniejszego dla miłośników fantastyki wydarzenia.
 
Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon jest cyklicznym wydarzeniem, co roku organizowanym w innym mieście. W tym roku Polcon odbywa się po raz trzeci w Poznaniu.
 
Polcon jest imprezą o charakterze ogólnopolskim i co roku, niezależnie od miasta w którym się odbywa, ściąga fanów fantastyki z całej Polski, dla których jest to najważniejsze tego rodzaju wydarzenie w sezonie konwentowym.
 
W tym roku Polcon jest organizowany przy Klub Fantastyki „Druga Era”, który od 11 lat z powodzeniem tworzy największy festiwal fantastyki Pyrkon.

PROGRAM:

Polcon obfituje w najróżniejsze punkty programu związane z wieloma dziedzinami fantastyki. Przygotowując program Polconu staramy się zapewnić konwentowiczom zróżnicowane atrakcje, które nikomu nie pozwolą się nudzić. Aby ułatwić Wam odnalezienie interesujących Was prelekcji czy konkursów, podzieliliśmy program na bloki:
 
Blok Literacki
Tradycyjnie najbardziej rozbudowany blok programowy Polconu, wypełniający szczelnie aulę oraz 3 sale prelekcyjne. Tutaj spotkacie swoich ulubionych pisarzy (zarówno uznane sławy, jak i obiecujących debiutantów), krytyków, redaktorów i wydawców. W tym bloku odbywać się będą spotkania autorskie, prelekcje i panele dyskusyjne na różnorodne tematy - od teorii literatury, przez religię, nauki ścisłe, filozofię, historię, mistykę aż do eksploracji kosmosu.
 
Blok Naukowy
Dla wszystkich, którzy podczas dobrej zabawy chcieliby dowiedzieć się czegoś naukowego na tematy związane z fantastyką.
Profesjonalni naukowcy i pasjonaci, puszczając wodze fantazji, opowiedzą Wam ciekawostki z astronomii, fizyki, historii, etnografii, biotechnologii i wielu innych dziedzin wiedzy, które tylko z pozoru wydają się być tajemne. W trakcie licznych prelekcji i paneli dyskusyjnych przekonacie się, jak interesująca jest nauka podana w lekkostrawnym sosie polconowym. Zapraszamy!
 
Blok RPG
Blok RPG obfitował będzie w tym roku w przeróżne atrakcje.
Poszukiwaczom niezapomnianych wrażeń przedstawimy nowe oraz nieznane szerzej systemy. Teoretycy będą mieli okazję posłuchać ciekawych wykładów i wejść w polemikę ze sławami polskiego światka RPGowego. Praktycy natomiast będą mieli okazję do wzięcia udziału w jednej z wielu sesji, przeżycia wspaniałych przygód i zawiązania nowych znajomości.
Nie zapomnij zabrać ze sobą kostek!
 
Blok LARPowy
Jeżeli masz ochotę zagrać w LARPa w czasie trwania Polconu, zapraszamy! Nie musisz mieć profesjonalnie przygotowanego stroju ani znać dokładnie świata gry. W tym bloku programowym znajdziesz odbywające się równolegle co najmniej dwa LARPy - od samego rana do późna w nocy. W osobnych salach, z dala od zgiełku, możesz zagrać w przeróżne systemy: od fantasy, przez płaszcz i szpadę, rzeczywistość alternatywną, cyberpunk, aż po science-fiction.
 
Gry Komputerowe
Rok 2011 zapowiada się na najlepszy w historii polskich gier komputerowych. Sukcesy odniosły już Bullet Storm i Wiedźmin 2. Ciągle nie milkną echa sukcesu Snajpera. Planowane są kolejne wysokobudżetowe tytuły. Tytuły niskobudżetowe, jak Paper War wdzierają się przebojem na rynek. Jest to chyba najlepszy moment dla fanów gier komputerowych i fantastyki na dokładniejsze zapoznanie się z tym, co dokładnie dzieje się na polskim rynku gier. Specjalnie dla uczestników Polconu zorganizowana zostanie seria spotkań z firmami zajmującymi się produkcją gier, twórcami niezależnymi a także wszelkiego rodzaju pasjonatami, którzy na grach komputerowych zjedli zęby!
 
Multimedialny
Blok dla fanów fantastycznych filmów, seriali i animacji. Multimedia na Polconie to wszelakiej maści punkty programu dotyczące sztuki filmowej o tematyce fantastycznej. Jeżeli więc masz chęć na nieco Gwiezdnych Wojen wymieszanych ze Star Trekiem, z garścią rodzimej produkcji filmowej, a to wszystko okraszone szczyptą najpopularniejszych seriali - w tym bloku spędzisz wiele godzin.
 
Komiks, Manga i Anime
Wszystko dla wielbicieli animacji, zarówno europejskiej i amerykańskiej, jak i tej z Dalekiego Wschodu. Do waszej dyspozycji oddajemy salę prelekcyjną oraz liczne dodatkowe atrakcje.
Blok także dla wszystkich, którzy lubują się w spędzaniu godzin nad postaciami, które jedną miną czy pozą wyrażają więcej niż tysiąc słów. Komiks amerykański, europejski czy jakikolwiek inny - to nie gra roli. Wszyscy fani sztuki obrazkowej spotkają się w jednym miejscu.
 
Blok Konkursowy
Masz trochę wolnego czasu pomiędzy interesującymi Cię punktami programu? A może jesteś zainteresowany -właśnie jakąś pamiątką z Polconu? A może po prostu chcesz się pochwalić wiedzą lub sprawdzić, czy znajdzie się w jakiejś dziedzinie geek większy niż Ty? Mamy coś właśnie dla Ciebie!
Mamy miejsce, mamy nagrody, mamy walutę konwentową... wszystko czego potrzebujemy jeszcze to CIEBIE. Przyjdź! Weź udział lub sam zorganizuj jeden z wielu naszych konkursów, a na pewno będziesz się świetnie bawił.
 
Games Room
W wolnej chwili zapraszamy do Games Roomu wypełnionego po brzegi planszówkami, gdzie czekają na was liczne okazje do współzawodnictwa. Przygotowaliśmy dla Was również turnieje gier karcianych i bitewnych.
 
Blok dziecięcy
To możliwość zapewnienia fantastycznym dzieciom dobrej rozrywki podczas konwentu. Zestaw atrakcji dla 3 grup wiekowych: do 3 lat, do lat 6 i poniżej 10 lat pozwoli na wprowadzenie kolejnego pokolenia w świat fantastyki. Każdego dnia konwentu odbędą się też inne zajęcia warsztatowe dla uczestników powyżej 3 roku życia, a stworzone w ich trakcie dzieła będą miła pamiątką. Ponadto dzieci będą miały możliwość zagrania w fantastyczne gry planszowe!

Źródło: strona www organizatora

 

Szukasz miejsca noclegowego w okolicy?
Zobacz Noclegi w Poznaniu w katalogu noclegów lub sprawdź ogłoszenia szukam noclegu Poznań

Dane kontaktowe:
Adres:

Poznań, Głogowska

www:

www.polcon2011.pl

email:

formularz kontaktowy

Instytucja/osoba do kontaktuGłówny Koordynator Konwentu
www:www.polcon2011.pl
email:michal.karzynski@polcon2011.pl
Recenzje

Konwent milosników fantastyki (fot. Marcin "dobermann" Pflanz, zródlo: materialy organizatora)
 
+ -
Lokalizacja miejsca
Adres: Poznań, Głogowska
GPS: 52° 40.258' N 16° 90.955' E
Komunikacja i dojazd
Dojazd PKP do miejscowości Poznań
Dojazd komunikacją miejska
Lokalizacja miejsca noclegi w okolicy
atrakcje w okolicy
restauracje w okolicy
wydarzenia i imprezy w okolicy
    Nie masz jeszcze miejsc i wydarzeń w wycieczce. Kliknij i, aby uzyskać więcej informacji
i