Byway.pl to serwis z pomysłami na podróżowanie po Polsce. Jest internetowym przewodnikiem po Polsce, w którym możesz tworzyć własne mini przewodniki.


  • Znajdziesz tu inspiracje w postaci gotowych wycieczek – propozycje na spędzanie czasu wolnego na urlopie lub podczas krótkiego wyjazdu.
  • Byway.pl to miejsce, w którym możesz podzielić się Twoim pomysłem na wycieczkę, weekend, zwiedzanie.
  • Możesz też wyszukać interesujące Cię informacje na temat Twojej następnej podróży lub sprawdzić, co się dzieje w Twoim mieście w najbliższym czasie.
  • Jeśli szukasz konkretnego planu, skorzystaj z podpowiedzi w Magazynie, które wskażą najciekawsze miejsca i trendy turystyczne.


Dlaczego stworzyliśmy Byway?


Głównym powodem, dla którego powstał, jest zachęcenie do podróżowania po Polsce. Tak wiele osób dokładnie zna zagraniczne kurorty, a nie zna okolic własnego miasta. Uznaliśmy, że może to być spowodowane brakiem kompleksowych informacji i pomysłów na spędzanie czasu w Polsce. Pomyślmy, że chcemy wyjechać w Bory Tucholskie. Przeszukujemy więc kilka stron, czytamy artykuły na różnych stronach www i kopiujemy do jednego dokumentu... Po wydrukowaniu, dopisujemy kolejne notatki na podstawie przewodnika drukowanego, wstępnie ustalając kolejność miejsc, które warto odwiedzić. Czy nie pomyśleliście wtedy, że mogłoby to być prostsze?


Byway.pl został stworzony przede wszystkim dla turystów, ale także dla właścicieli obiektów noclegowych, gastronomicznych lub organizatorów wydarzeń lokalnych. Właściciele obiektów komercyjnych mogą prezentować swoją ofertę przez pryzmat własnego potencjału turystycznego (okolicznych atrakcji, zabytków, tras turystycznych itp.). Serwis w dużej mierze opiera się na katalogu miejsc turystycznych, na bazie których turyści budują swoje wycieczki/pomysły na spędzanie czasu w kraju. Stworzyliśmy więc Byway.pl, by każdy mógł przygotować swój przewodnik po Polsce i jej poszczególnych regionach.


Zachęcamy do wyszukiwania i planowania podróży!