Niezapomniane atrakcje w okolicach Splitu: co warto zobaczyć podczas wyjazdu

Chciałbyś przy okazji podróży do pięknych Chorwacji odkryć perełki znajdujące się w okolicach Splitu? Znane ze złocistej plaży, bogatej historii, urokliwych miasteczek i niesamowitej przyrody rejon Dalmacji oferuje mnóstwo atrakcji, które warto zobaczyć podczas wyjazdu. W tym artykule zaprezentujemy miejsca, które na pewno zainteresują zarówno miłośników kultury, jak i tych, którzy szukają niezapomnianych widoków czy relaksu na plaży.

Park Narodowy Krka: cud natury

Jeśli już jesteś w okolicach Splitu, pierwszym miejscem, które naprawdę warto zobaczyć, jest Park Narodowy Krka. Ten obłędny park znajduje się w okolicach Splitu co warto zobaczyc, bo nie tylko oferuje przepiękne krajobrazy, ale także jest jednym z najważniejszych miejsc dla miłośników przyrody. Dlaczego? To bardzo proste: ten park to świadectwo siły natury i harmonii jej działania. Znajduje się tu siedem imponujących wodospadów, które możemy podziwiać w trakcie spaceru po wydzielonych ścieżkach. Warto też odwiedzić okoliczne jeziora, które zachwycają spokojem i swoistym urokiem.

Wyspa Ciovo: krótki odpoczynek na plaży

Podróżując po okolicach Splitu, co warto zobaczyć, to również w cudowne miejsce, jakim jest wyspa Ciovo. Pewnie zastanawiasz się, dlaczego właśnie ta wyspa jest godna uwagi? Widzisz rzecz w tym, że Ciovo oferuje przepiękne plaże, na których możemy zrelaksować się po dniu pełnym wrażeń. Urok tej wyspy sprawia, że wielu turystów chętnie tu powraca, aby znów poczuć ten niezwykły klimat. Wadowice na pewno będą jedną z tych atrakcji, które będziesz chciał odwiedzić, gdy tylko będziesz w okolicach Splitu.

Trogir: magiczne miasto-muzeum

Czym jeszcze zaskoczy Cię Chorwacja? Ano między innymi Trogirem, przepięknym miastem, które niejako ocalało od zwykłego życia i dzisiaj jest niesamowicie cennym świadectwem historii. Warto o tym pamiętać, podróżując po okolicach Splitu, co warto zobaczyć to na pewno miejsce jest na liście atrakcji. Spacerując po Trogirze, poczujesz, jakbyś przeniósł się w czasie, a niewątpliwą perłą miasta jest Katedra Świętego Wawrzyńca, która robi ogromne wrażenie swoim wnętrzem.

Salona: ślad po starożytnym Rzymie

Tym, czym z pewnością warto się też zainteresować podróżując po okolicach Splitu, co warto zobaczyć, są szczątki starożytnego Rzymu w Salonie. Salona jest to bowiem dawna stolica rzymskiej prowincji Dalmacji, która w czasach świetności liczyła aż 60 tys. mieszkańców. Dziś w Salonie możemy podziwiać ruiny term, amfiteatru, baziliki i forum, a okoliczne muzea mieszczą w sobie cenne znaleziska archeologiczne. Warto poświęcić tej atrakcji trochę czasu, bo to niezwykłe świadectwo historii.

Brac: raj dla fanów jazdy konna i windsurfingu

Oczywiście, okolice Splitu co warto zobaczyć, to nie tylko bogactwo kulturowe, ale też możliwość aktywnego spędzania czasu na przykład na wyspie Brac. Ta wyspa to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych, np. windsurfingu, bo sprzyja temu specyficzny mikroklimat. Co więcej, Brac także zachwyca pejzażami, którymi można podziwiać biorąc udział w rajdach konnych. Dlatego wybierając się w okolice Splitu, co warto zobaczyc
, warto zwrócić uwagę na tę wyspę.

Omis: miasteczko piratów i rajska plaża

W okolicach Splitu, co warto zobaczyć, znajduje się też przepiękne miasteczko Omis, znane z niezwykłych relikwów z przeszłości. Otóż, kiedyś w Omisie swoją siedzibę mieli… piraci! Sprawia to, że miasteczko ma niezwykłą atmosferę, a wśród atrakcji znajdują się m.in. niezwykłe Forteca Mirabela i zdumiewające skały, na których została zbudowana. W porcie natomiast odbywają się zaciekłe rejsy na wzór pirackich ataków, więc nie można się tam nudzić. Dwa powody, dla których warto tu się zatrzymać.

Najważniejsze atrakcje w okolicach Splitu i innych wymienionych miejsc

W artykule podkreślono kilka miejsc wartych odwiedzenia podczas wyjazdu do okolic Splitu. Są to m.in. Park Narodowy Krka, z imponującymi wodospadami oraz wyspa Ciovo, idealna do relaksu na plaży. Kolejnym miejscem wymienionym na liście atrakcji jest malowniczy Trogir o niezwykłym uroku i klimacie. Niewiele osób wie, że podczas podróży w okolicach Splitu warto również odwiedzić Salona, dawne centrum rzymskiej prowincji Dalmacji. Dla amatorów aktywnego wypoczynku najodpowiedniejszą atrakcją będą natomiast rajdy konne i windsurfing na wyspie Brac. Ostatecznie zestawienie zamyka urokliwe miasteczko Omis, kojarzone z wyjątkowym światem piratów.

Warto wspomnieć również o ciekawych miejscach turystycznych z innych regionów świata. Są to między innymi okolice Madrytu oraz Rimini, które również przyciągają turystów, chcących poznać nie tylko lokalne atrakcje, ale także kulturę i historię tych niezwykłych miejsc.

Total
0
Shares
Prev
Jak skutecznie leczyć oparzenia meduzy i inne rodzaje oparzeń skóry – porady i rekomendacje

Jak skutecznie leczyć oparzenia meduzy i inne rodzaje oparzeń skóry – porady i rekomendacje

Oparzenia meduzy wprowadzają rodzinę i przyjaciół w stan niepokoju, gdy

Next
Gdzie najlepiej pojechać na wakacje w Polsce? Poradnik dla miłośników krajowych podróży

Gdzie najlepiej pojechać na wakacje w Polsce? Poradnik dla miłośników krajowych podróży

Wakacje w Polsce stają się coraz bardziej popularne, a nasz kraj oferuje mnóstwo

Inne, polecane artykuły w serwisie