Miedzynarodowe Targi Chleba w Jaworze (zródlo: organizator)


Mazury Airshow w Gizycku (zródlo: organizator)


Przystanek Woodstock w Kostrzynie (fot. Pawel Wolochowicz, zródlo: organizator)


Coke Live Music Festival w Krakowie(fot. Alter Art, zródlo: organizator)


Przystanek Woodstock (fot. Lukasz Widziszowski)


Dirt Town Cup

Letni program kulturalno-rozrywkowy na terenie całego kraju – od Bałtyku po Tatry – przedstawia się dość imponująco. Szeroki wachlarz imprez, nie tylko kulturalnych. Co polecamy szczególnie? To zależy tylko i wyłącznie od Waszych upodobań.

 

Muzycznie:

 • 4–6 sierpniaPrzystanek Woodstock, Kostrzyn – legendarny festiwal muzyczny organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zagra po raz 17. Koncerty gwiazd, wśród których: Dog Eat Dog, TheProdigy, H-Blockx i Helloween to tylko niektóre z atrakcji.

 • 4–7 sierpniaOFF Festival, Katowice – wydarzenie organizowane jest od kilku lat, a jego pomysłodawcą był Artur Rojek, lider grupy Myslovitz. W tym roku zagrają m.in. Czesław Śpiewa, Lech Janerka, Dezerter, Abradab i Baaba Kulka.

 • 19–20 sierpniaCoke Live Music Festival, Kraków – prawdziwa gratka dla miłośników muzyki popularnej. Kanye West, White Lies, The Kooks, Editors – to tylko niektóre z gwiazd. 

 

Filmowo:

 • 5–13 sierpniaMiędzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK, Poznań – pierwsza edycja festiwalu, którego inicjatorem jest wywodzący się z miasta Jan A.P.Kaczmarek, wybitny kompozytor muzyki filmowej. To także koncerty, wystawy i szereg innych atrakcji.

 

Podniebnie:

 • 6–7 sierpniaAirshow Mazury, Giżycko – nad mazurskimi jeziorami podziwiać będzie można podniebne akrobacje najlepszych. Pierwszy dzień zakończy pokaz sztucznych ogni. W programie także loty promocyjne i zlot zabytkowych pojazdów.

 • 27–28 sierpniaMiędzynarodowe Pokazy Lotnicze AirShow, Radom – w Radomiu, pod koniec sierpnia odbywa się największa w Polsce i jedna z największych w Europie imprez lotniczych.

 

Historycznie:

 • 6 sierpniaPiknik Rycerski na Zamku Lipowiec, Wygiełzów – na zamek co roku latem zjeżdżają miłośnicy rycerstwa z całego kraju. Mężni wojownicy, damy dworu, wioska rzemieślnicza, muzyka dworska i turnieje to tylko niektóre z zaplanowanych niespodzianek.

 • 12–14 sierpniaJarmark Jagielloński, Lublin – jarmark nawiązuje do dawnej tradycji organizowania tego typu wydarzeń jeszcze za czasów jagiellońskich. W programie warsztaty, koncerty, wystawy, turniej rycerski i inne propozycje.

 

Kulinarnie:

 • 26–28 sierpniaMiędzynarodowe Targi Chleba, Jawor – Targi odbędą się w Jaworze już po raz 15. Miłośnicy wypieków i smakosze z pewnością będą mieli z czego wybierać.

 

Rodzinnie:


Reklama

Ekstremalnie:

 • 6 sierpniaRed Bull X-Fighters, Poznań – tym razem elitarna impreza motocrossowa zawita do Polski.

 • 13 sierpniaDirt Town Cup, Szklarska Poręba – w Szklarskiej Porębie odbędzie się 3. edycja imprezy poświęconej dircie rowerowemu.

 • 20 sierpniaDirt Town Cup, Zgorzelec – finał imprezy Dirt Town Cup, a zarazem 4. edycja zawodów w dircie rowerowym odbędzie się w Zgorzelcu.

Przeczytaj również
zobacz więcej