Spacery z babcia naleza do niezapomnianych chwil

Dla wielu osób Dziadkowie pełnią szczególną rolę w życiu. Często wspominamy chwile spędzone z nimi w dzieciństwie, spacery po parkach i niepowtarzalne historie. Patrząc na Dziadków pamiętajmy, że są to także energiczni seniorzy, którzy jeszcze wiele mogą zdziałać.
Reklama
Nie obce są historie o nieco starszych osobach, które autostopem(!) zwiedziły rejony Polski, lub dla których zagraniczne wyjazdy to „chleb powszedni”. Być może przy odrobinie zachęty będzie to motywacja dla waszych Babć i Dziadków do zawojowania jakiegoś atrakcyjnego miejsca?

Komu w drogę…

Szukając oryginalnego prezentu rozważmy propozycje wyjazdowe. Seniorzy z pewnością ucieszą się z możliwości „wyrwania się” na kilka dni z domu. Wizyta w ośrodku oferującym zabiegi zdrowotne i masaże poprawi nie tylko samopoczucie ale i nastrój tych ważnych nam osób. Pogoda coraz ładniejsza, a okres ferii pozwala na dłuższy wyjazd z dziećmi, dlatego można zaprosić Dziadków na wyjazd rodzinny. Kilka dni w uzdrowiskowym Ciechocinku pozwoli się wszystkim zrelaksować. Zarówno babcie, jak i dziadkowie ucieszą się z okazji do zdrowotnych spacerów, a obecność innych kuracjuszy sprawi, że nie będą się nudzić. Specjalnie dla nich wybierzcie się na taneczny wieczorek, zaproponujcie przejażdżkę konnym tramwajem, czy jedźcie na wycieczkę  do wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO Torunia, Lichenia i innych interesujących miejsc.
Wystarczy jedynie odrobinę podpytać, a sami Dziadkowie zdradzą miejsca, które chcą odwiedzić, a stąd już prosta droga do spełnienia ich marzeń. Kilka dni w gronie innych osób i innym otoczeniu przypomni ukochanym Seniorom, że oni też mogą się bawić. Kto wie, być może następna relacja z autostopowego wyjazdu będzie opowiadała właśnie o waszych Dziadkach…
Przeczytaj również
zobacz więcej