noclegi - zaloguj zalogujatrakcje - zarejestruj zarejestruj
byway.pl » atrakcje » miejscowosci » szczegóły
Szukaj

Zamość

atrakcje » miejscowosci

Zamość nazywane jest Padwą Północy. Miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Warto zwiedzić Pałac Zamojskich i przejść się po Roztoczu.

Zamość jest jednym z największych miast w województwie lubelskim. Liczy około 70 tys. mieszkańców. Zabytkowe Stare Miasto wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO oraz pobliski pas wzniesień Roztocze są najważniejszymi atrakcjami turystycznymi. Nazywane nie tylko Padwą Północy, ale też Perłą Renesansu oraz Miastem Arkad, kojarzone jest z rodziną Zamoyskich. Warto zajrzeć do pałacu nazwanego ich imieniem na Rynku Wielkim, ale też do umocnień obronnych i sąsiednich Rynku Wodnego oraz Solnego. W 1994 roku powstał tu Amirtha - największy obraz świata. Warto odwiedzić także zamojskie zoo im. Stefana Millera. W Zamościu znajduje się Muzeum Martyrologii Zamojszczyzny.

"Zamojskie Stare Miasto, z racji dużego znaczenia dla kultury i dziedzictwa ludzkości, wpisano na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. 26 czerwca 2004, na "II Forum Polskich Miast i Miejsc UNESCO", miasta i obiekty w Polsce, znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, w celu przekazywania informacji, współpracy i promocji skupiły się w Ligę Polskich Miast i Miejsc UNESCO. Siedzibą Ligi został Toruń, a jej pierwszym (i aktualnym) prezesem - prezydent Zamościa Marcin Zamoyski. Zabytkowe Stare Miasto i pobliski pas wzniesień Roztocze sprawiają, że ważną rolę odgrywa tu turystyka, jaka rozwinęła się w mieście po tym wydarzeniu. Miasto dysponuje rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, posiada wiele obiektów noclegowych ( 7 hoteli, liczne motele, pokoje gościnne, zajazdy i inne) i gastronomicznych oraz przeznaczony zwłaszcza dla turystów, Zamojski Ośrodek Informacji Turystycznej (w ratuszu), ułatwiający pobyt i zwiedzanie miasta. Zamość stanowi też bazę wypadową na Roztocze."

Źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Zamo%C5%9B%C4%87 http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamo%C5%9B%C4%87

 

Szukasz miejsca noclegowego w okolicy?
Zobacz Noclegi w Zamościu w katalogu noclegów lub sprawdź ogłoszenia szukam noclegu w Zamościu

Dane kontaktowe:
Adres:

Zamość

www:

www.zamosc.pl

Recenzje

Dawny palac Zamojskich
 
+ -
Lokalizacja miejsca
Adres: Zamość,
GPS: 50° 72.309' N 23° 25.197' E
Komunikacja i dojazd
Dojazd PKP do miejscowości Zamość
Lokalizacja miejsca noclegi w okolicy
atrakcje w okolicy
restauracje w okolicy
wydarzenia i imprezy w okolicy
    Nie masz jeszcze miejsc i wydarzeń w wycieczce. Kliknij i, aby uzyskać więcej informacji
i